Підвищення пізнавальної активності студентів шляхом реалізації методу проектів

Алла Кіктєва

Дніпродзержинський енергетичний технікум

(Кам’янське)

Анотація. У статті розглядаються способи підвищення пізнавальної активності студентів за допомогою методу проектів, що спрямовується на формування в учасників проектно-дослідницької діяльності цілісних та системних знань. Використання методу проектів дозволяє в повній мірі розкрити зміст навчально-виробничого процесу, реалізувати проблемно-розвиваючий характер дослідження та підвищити студентський інтерес до навчання в цілому. Автором освітлюються основні елементи впровадження проектно-дослідницької роботи в навчальному закладі, розкриваються мета, цілі та завдання поставлені в рамках проекту як перед викладачами, так і перед студентами.

Ключові слова: проект, дослідницько-проектна діяльність, навчальний процес, автоматизована система розрахунку.

ПОВЫШЕНИЕ ПОЗНАВАТЕЛЬНОЙ АКТИВНОСТИ СТУДЕНТОВ ПУТЕМ РЕАЛИЗАЦИИ МЕТОДА ПРОЕКТОВ

Алла Киктева

Днепродзержинский энергетический техникум

Аннотация. В статье рассматриваются способы повышения познавательной активности студентов с помощью метода проектов, который способствует формированию у участников проектно-исследовательской деятельности целостных и системных знаний. Использование метода проектов позволяет в полной мере раскрыть содержание учебно-производственного процесса, реализовать проблемно-развивающий характер исследований и повысить интерес студентов к обучению в целом. Автором освещаются основные элементы внедрения проектно-исследовательской работы в учебном заведении, раскрываются цель, цели и задания, поставленные в рамках проекта, как перед преподавателями, так и перед студентами.

Ключевые слова: проект, проектно-исследовательская деятельность, учебный процесс, автоматизированная система

INCREASE OF COGNITIVE ACTIVITY OF STUDENTS BY REALIZATION OF METHOD OF PROJECTS

Alla Kiktieva

Abstract. This article describes how to increase the cognitive activity of students using the method of projects directed at developing participants design and research of integrated and system knowledge. Using projects allows fully reveal the content of teaching and the production process to implement problem-developmental nature of the research and to increase student interest in general learning.

The author illuminated the basic elements of design and implementation of research in the institution, disclosed the purpose, goals and objectives set for the project both to teachers and to students.

Keywords: design, research and project activities, educational process, billing system.