Євроінтеграція української освіти й науки України: проблеми та виклики

26–29 жовтня 2023 року відбулася Міжнародна науково-практична конференція проректорів із наукової роботи закладів вищої освіти України «Євроінтеграція української освіти й науки України: проблеми та виклики», що проходила в м. Ужгород. Організаторами конференції виступили ДВНЗ «Ужгородський національний університет» та Центр українсько-європейського наукового співробітництва. У заході взяла участь проректор з наукової роботи ЦДУ ім. В. Винниченка професор Лілія Клочек.

Під час роботи конференції визначалися напрями євроінтеграції науки в закладах вищої освіти України, обговорювалися поточні проблеми наукової діяльності в ЗВО України, висвітлювалися питання координації векторів наукових досліджень на національному та міжнародному рівнях у сфері громадського здоров’я, розглядалася трансформація парадигми підготовки наукових кадрів України у світлі євроінтеграційних аспектів. Особливу увагу присутніх привернули виступи, де висвітлювалися особливості наукової та міжнародної проєктної діяльності переміщених університетів. У процесі наукових дискусій на конференції віднаходилися відповіді на питання, які стосувалися визначення перспектив вітчизняної науки в умовах війни та післявоєнного часу, її розвитку в контексті євроінтеграційних процесів.