lib_logo

Бібліотека ЦДУ ім. В.Винниченка

Троянда і біль (145 р. від д. н. В. Стефаника)

Матеріали книжкової виставки, яка експонується в читальному залі філологічних дисциплін бібліотеки університету з 10 травня, розповідають про класичну спадщину неповторного майстра української соціально-психологічної новели Василя Стефаника.

Його творчість не можна обчислювати томами. Ті кілька невеликих книг, що залишив нам письменник у спадок, становлять неоціненну скарбницю Стефаникового слова.

Творчий доробок митця складають кращі в українській літературі поезії в прозі і новели, у яких з великою художньою силою відображено життя і побут галицького селянства.

Експозиція виставки містить цікаві факти про людину, що за висловом Ольги Кобилянської, «витесувала потужною рукою пам’ятник для свого народу». Читачі можуть ознайомитися з листуванням письменника, оповідями близьких йому людей, маловідомими документами та художніми творами про загадковий внутрішній світ і харизму Василя Стефаника.

На виставку запрошуються літературознавці і студенти-філологи, всі, хто цікавиться творчими секретами новеліста.