Науковими стежками Юрія Шевельова

25 грудня на факультеті філології та журналістики пройшла студентська наукова конференція, присвячена багатогранній діяльності Юрія Шевельова. Підготовка та проведення заходу стали спільною справою викладача кафедри видавничої справи та редагування Ірини Юріївни Круть та студентів 4-го курсу спеціальності «Редагування освітніх видань».

Постать Юрія Шевельова неоднозначна. Українець за вибором, відомий мовознавець, літературний і театральний критик – спектр його діяльності можна продовжувати і продовжувати. Цей науковець відкрив себе Україні, а Україну світові, ставши невід’ємною частиною української культури.

Тому не дивно, що студенти взялися ретельно досліджувати життєвий і науковий шлях ученого. Доповіді Лізи Заносієнко, Олени Сорокіної, Анни Бойко, Марії Синько, Катерини Літвінової, Тетяни Кострицької та Катерини Заносієнко допомогли присутнім краще зрозуміти особистість Юрія Шевельова, його непростий шлях наукового становлення, поневіряння й радості еміграції.

Про мовознавчу діяльність Шевельова та її зв'язок з політикою розповідали Світлана Флорінська, Ірина Шевченко, Ольга Ткаченко, Діана Водолазька, Юлія Троценко та Ольга Король. Студентки описали погляди науковця на становлення української мови, особливості фонетичної системи, етимологію окремих лексем.

Не обійшли доповідачі стороною і літературознавчі дослідження Юрія Шевельова — їх висвітлювали Ксенія Кузьменко та Галина Кочерга. Театрознавством як одним із видів роботи науковця цікавилася Маргарита Погрібняк, епістолярну спадщину вивчала Тетяна Кострицька.

Конференція стала важливою подією в культурному та науковому житті факультету філології та журналістики. Студенти та викладачі змогли краще пізнати цікаву творчу особистість Юрія Шевельова, пройнялися духом мовознавчої естетики.

Ольга Яриш, студентка 42-ї групи