• вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18

Американсько-український тандем: студентам-журналістам провели лекцію з американської журналістики

Майбутні журналісти та редактори, що навчаються на факультеті філології та журналістики, мають можливість не лише вивчати теорію і потім практикуватися в різних кіровоградських ЗМІ. Ще однією родзинкою життя студентів-журналістів є зустрічі з представниками іноземних медіа.

Однією із таких родзинок стала зустріч з американськими журналістами, фахівцями в галузі мас-медіа Кері Осландом, віце-президентом відділу цифрових медіа в комунікаційній компанії Шурц Комюнікейшнз, та Елізабет Томпсон, Директором Цифрового Відділу газети «Геральд Мейл».

Під час зустрічі закордонні гості розповіли про власні вибори і страхи на шляху до найвищих кар’єрних сходинок. Елізабет, наприклад, починала свою кар’єру журналіста  з посади позаштатної кореспондентки та друкарки, а Кері вперше почав друкуватися в ЗМІ, аби заплатити за навчання в університеті. Утім, незважаючи на такі починання, успіху в житті добитися все ж таки можна. Маленькими секретами успішності американці поділилися і з українськими майбутніми журналістами. Аби стати фахівцем у галузі ЗМІ варто спрямувати усі свої захоплення в одне русло: журналіст, який спеціалізується у певній сфері, наприклад, охорона здоров’я чи освіта, цінується сьогодні більше. До того ж кожен сучасний журналіст чи то преси, чи то ТБ повинен володіти усіма навичками інтернет-технологій. За словами американських журналістів, лише нещодавно в них запровадили обов’язкове навчання інформатики та комунікаційних технологій у навчальних закладах. В Україні, як відомо, інформатика вивчається вже з молодших класів. І досі незаповненою нішою професій як в нашій країні, так і в Америці, залишається робота фахівця з обробки даних.

Проте вимоги до журналістів у двох країнах схожі: бажання працювати, наявність досвіду та знань комп’ютерних технологій. Тож, українські студенти можуть із впевненістю їхати набувати досвіду в американських ЗМІ, проте за умови, якщо вільно володіють англійською.

Приємно відзначити, що студенти факультету справили гарне враження на гостей своєю вихованістю, тактовністю, умінням чітко ставити питання (багато питань). «У вас дуже хороші студенти», – так підсумував свій виступ Кері Осланд.

Знайомство з нашим університетом завершилося для американських журналістів  чудовою екскурсією в археологічний  музей ім.Н.Бокій. 

Світлана Дубина, студентка 34-ї групи

 

Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись