Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ПРОБЛЕМИ РЕАЛІЗАЦІЇ КОМПЕТЕНТНІСНОГО ПІДХОДУ В ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА

ГРОЗАН Світлана Вікторівна

кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри

музичного мистецтва і хореографії

Центральноукраїнського державного педагогічного унверситету

імені Володимира Винниченка

Анотація

У статті обґрунтовується необхідність розробки структури професійної компетентності педагогамузиканта, визначається комплекс загально-професійних компетенцій майбутнього вчителя музичного мистецтва.

Ключові слова: компетентнісний підхід, музична освіта, професійні компетенції, майбутній вчитель музичного мистецтва.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Абдуллин Э. Б., Николаева Е. В. Теория музыкального образования / Э. Б. Абдуллин, Е. В. Николаева. – М.: Академия, 2004. – 336 с.

2. Иванов А. И., Куликова С. А. Компетентностный подход в среднем и высшем педагогическом образовании // А. И. Иванов, С. А. Куликова // Среднее профессиональное образование – 2008. – № 5. – С. 47–50.

3. Масол Л. М. Компетентностный подход как фактор модернизации художественного образования // Л. М. Масол // Современное музыкальное и художественное образование:
опыт, проблемы, перспективы: Материалы Междунар. науч.-практ. конф. – К., 2006. – С. 24– 27.

4. Медушевский В. О закономерностях и средствах художественного воздействия музыки / В. О. Медушевский. – М., 1976. – 318 с.

5. Нейгауз Г. Об искусстве фортепианной игры: Записки педагога / Г. Нейгауз. – М.: Музыка, 1988. – 240 с.

6. Петрова Т. Г. Музыкальные колледжи России в контексте Болонского процесса: Доклад на сессии Хельсинского Европейского форума «Пятое пространство». Режим доступа: http//:www.gnesin.ru/news/2006helsinki

7. Ушакова О. С., Смирнова О. А. Развитие профессиональной коммуникативной компетентности на разных ступенях непрерывного педагогического образования // О. С. Ушакова, О. А. Смирнова // Кадровые ресурсы инновационного развития образовательной системы: Материалы I Всерос. педагогического конгресса. – М., 2007. – Ч. 2. – 816 с.