Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

педагогічного університету імені В. Г. Короленка,

е-mail: [email protected]

Анотація

У статті розглянуто особливості формування системи мистецької освіти в початковій школі в Україні від початку ХХ ст. і до сьогодні. Наголошено, що вона тривалий час продовжувала обмежуватися традиційними предметами художньо-естетичного циклу і була ідеологічно залежною. Але весь цей час лунали ідеї про необхідність інтеграції мистецьких знань, які лягли в основу державних освітніх стандартів у галузі «Мистецтво».

Ключові слова: мистецька освіта, розвиток, початкова школа, інтеграція мистецьких знань, змістові лінії мистецької освіти.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Волков С. М. Мистецька освіта в культурі України 90-х років XX століття / С. М. Волков. – К. : Ера, 2014. – 208 с.

2. Комаровська О. А. Мистецька освіта: глибина й багатогранність / О. А. Комаровська // Мистецтво та освіта. – 2016. – № 1. – С. 6–9.

3. Масол Л. М. Завдання поліхудожнього виховання учнів / Л. М. Масол // Мистецтво тa освіта. – 2013. – №2. – С. 4–7.

4. Мистецтво. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів. 1-4 клас [електронний ресурс]. – Режим доступу: http://mon.gov.ua/activity/education/navchalniprogramy.html.

5. Ніколаї Г. Ю. Методологічні пошуки у сфері мистецької освіти / Г. Ю. Ніколаї // Актуальні питання мистецької освіти та виховання: зб. наук. праць. – Суми: СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2014. – Вип. 1. – С. 3–17.

6. Отич О. М. Педагогіка мистецтва: сутність та місце в системі наук про освіту / О. М. Отич // Мистецтво та освіта. – 2014. – № 2. – С. 13–17.

7. Падалка Г. Теорія і методика мистецької
освіти: інноваційна проблематика / Г. Падалка // Мистецтво тa освіта. – 2015. – №1. – С. 9–12.

8. Рудницька О. П. Педагогіка: загальна та мистецька / О. П. Рудницька. –Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2014. – 360 с.

9. Сідлецька Т. І. Становлення і розвиток мистецької освіти в Україні // Знання. Освіта. Освіченість: Зб. матеріалів I Міжнародної наук.практ. конференції. – Вінниця: ВНТУ, 2012. – С. 46–52.