Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ВИКЛАДАННЯ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА В УМОВАХ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНОГО ПРОЦЕСУ

АРИСТОВА Людмила Сергіївна –

доктор філософії, доцент кафедри музичного мистецтва

Миколаївського національного університету

імені В. О. Сухомлинського

Анотація

У статті висвітлено сучасні підходи до викладання музичного мистецтва у загальноосвітньому навчальному закладі в умовах євроінтеграційного процесу, що забезпечують цілісність навчально-виховного процесу на уроці, осягнення музики в єдності змісту, форм і методів пізнання музичного мистецтва. Окреслено основні підходи до уроку музичного мистецтва як до уроку мистецтва, що будується за методом художньо-педагогічної та емоційної драматургії. Виділено основні етапи уроку та подана їхня стисла характеристика.

Ключові слова: музичне мистецтво; урок; діалогічне навчання; педагогічний діалог; художньопедагогічна драматургія; емоційна драматургія.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Адорно В. Т. Эстетическая теория / Теодор В. Адорно [Пер. с нем. А. Дранова]. – М.: Республика, 2001 – (Философия искусства). – 527 с.

2. Аристова Л. С. Методика викладання музичного мистецтва в 1 класі: методичний посібник / Л. С. Аристова. – Миколаїв: ОІППО, 2014. – 128 с.

3. Бочкарева О. В. Этико-эстетическая направленность художественного диалога в образовании / О. В. Бочкарева // Искусство и образование. – 2006. – № 6 (44). – С. 49–70.

4. Масол Л. М. Художньо-педагогічні технології в основній школі: єдність навчання і виховання: метод. посіб. / Л. М. Масол. – Харків: «Друкарня Мадрид», 2015. – 178 с.

5. Масол Л. М. Методика навчання мистецтва у початковій школі: посібник для вчителів / Л. Масол, О. Гайдамака, О. Калініченко, І. Руденко. – Х.: Веста: Видавництво «Ранок», 2006. – 256 с.

6. Мистецтво у розвитку особистості: монографія / за ред., передмова та післямова Н. Г. Ничкало. – Чернівці: Зелена Буковина, 2006. – 224 с.

7. Сухомлинский В. О. Вибрані твори в 5-ти томах / В. О. Сухомлинський. – К.: Радянська школа, 1977. – Т. 3. – 679 с.

8. Сухомлинский В. О. Сто порад учителю. / В. О. Сухомлинський. – К.: Рад. шк., 1988. – 304 с.