Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ВАГОМЕ МІСЦЕ СИМФОНІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ Л. РЕВУЦЬКОГО В УКРАЇНСЬКІЙ МУЗИЧНІЙ КУЛЬТУРІ ХХ СТОЛІТТЯ

ДІДИЧ Галина Степанівна –

кандидат педагогічних наук, доцент

кафедри музично-теоретичних та інструментальних дисциплін

Центральноукраїнського державного педагогічного університету

імені Володимира Винниченка

e-mail:[email protected]

Анотація

У статті розглядається та обґрунтовується вагоме місце симфонічної творчості Л. Ревуцького в українській музичній культурі 20-х років ХХ століття та характеризується його симфонічна творчість.

Ключові слова: Л. Ревуцький, симфонічна творчість, композитор, українська музична культура 20-х років ХХ століття, Симфонія № 1, Симфонія № 2.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Бялик М. Г. Л. Ревуцький: Риси творчості / М. Г. Бялик. – К., 1973. – 200 с.

2. Герасимова-Персидська Н. О. Народні джерела симфонічної творчості українських радянських композиторів : Дис. ... канд. мистецтвознавства. – К., 1954. – 259 с.

3. Гордійчук М. М. Українська радянська симфонічна музика / М. М. Гордійчук. – К., 1967. – 47 с.

4. Гордійчук М. М. Українська радянська симфонічна музика / М. М. Гордійчук. – К., 1969. – 426 с.

5. Горюхіна Н. О. Симфонізм Л. М. Ревуцького /Н. О. Горюхіна. – К., 1965. – 78 с.

6. Лісецький С. Й. Лев Миколайович Ревуцький / С. Й. Лісецький; ред. М. М. Гордійчук. – К. : Наукова думка, 1989. – 184 с.

7. Лятошинский Б. М. Ревуцкий и его Вторая симфония // М.: Советская музыка. – 1935. – № 1. – С. 16–24.

8. Попельницька О. О. Ревуцький Дмитро Миколайович і Лев Миколайович / О. О. Попельницька, М. В. Оксенич // Сто великих діячів культури України. – К.: Арій, 2010. – С. 277–280.

9. Поставна А. К. Становлення творчого методу Л. Ревуцького / А. К. Поставна. – К., 1978. – 101 с.

10. Шеффер Т. В. Л. М. Ревуцький: Нарис про життя і творчість /Т. В. Шеффер. – К., 1958.