Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ПРОБЛЕМИ ДИРИГЕНТСЬКОЇ ПІДГОТОВКИ СТУДЕНТІВ МИСТЕЦЬКИХ ФАКУЛЬТЕТІВ

ЛЮБАР Руслана Олександрівна –

кандидат педагогічних наук, доцент, доцент

кафедри музичного виховання, співу та хорового диригування

Криворізького державного педагогічного університету

Анотація

У статті розглядаються проблеми диригентської підготовки студентів факультетів мистецтв вищих навчальних закладів. Виділені принципи виховання молодого диригента, його професійні якості, риси характеру. Розкрито основні положення навчальної дисципліни «Практикум роботи з вокально-хоровими колективами», яка орієнтована на оволодіння студентами диригентською майстерністю роботи з хоровим колективом.

Ключові слова: проблеми диригентської підготовки, принципи виховання диригента, хоровий колектив, вокально-хорові вміння й навички, диригентська майстерність.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Безбородова Л. А. Дирижирование / Л. А. Безбородова. – М.: Просвещение, 1990. – 159 с.

2. Кофман Р. І. Виховання диригента: психологічні особливості / Р. І. Кофман. – К.: Музична Україна, 1986. – 39 с.