Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

РОЗВИТОК МУЗИЧНИХ ЗДІБНОСТЕЙ – ПЕДАГОГІЧНА УМОВА ФОРМУВАННЯ МУЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ОСОБИСТОСТІ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА

СТЕФІНА Надія Василівна

кандидат педагогічних наук, доцент

кафедри хорового диригування, вокалу та методики музичного навчання

Сумського державного педагогічного університету

імені А. С. Макаренка

Анотація

У статті узагальнюються і обґрунтовуються теоретичні положення щодо розвитку музичних здібностей учнів початкових класів як провідної умови формування музичної культури особистості молодшого школяра.

Ключові слова: «здібності», «задатки», «музичні здібності», «музикальність», «структура музичних здібностей», «структура музикальності».

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Апраксина О. А. Методика музыкального воспитания в школе / О. А. Апраксина / Учеб. пособие. – М.: Просвещение, 1983. – 224 с.

2. Асафьев Б. В. Избранные статьи о музыкальном просвещении и образовании / Б. В. Асафьев. – Л., 1973. – 144 с.

3. Ветлугина Н. А. Музыкальное развитие ребенка / Н. А. Ветлугина. – М.: Просвещение, 1967. – 354 с.

4. Кабалевский Д. Б. Прекрасное пробуждает доброе / Д. Б. Кабалевский. – М.: Просвещение, 1973. – 336 с.

5. Ковалев А. Г., Мясищев В. Н. Психологические особенности человека. / А. Г. Ковалев, В. Н. Мясищев. – М., 1960. – Т. 2. – 246 с.

6. Краткий психологический словарь / Под ред. А. В. Петровского. – М., 1985. – 425 с.

7. Тарасов Г. И. Психологические
особенности музыкального обучения младших школьников / Г. Тарасов // Музыка в школе. – 1983. – № 2 – С. 14–18.

8. Теплов Б. М. Психология музыкальних способностей / Б. М. Теплов. – М. : Музыка, 1947. – 345 с.