Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ВОКАЛЬНИЙ АНСАМБЛЬ ЯК ФОРМА ОРГАНІЗАЦІЇ МУЗИЧНО-ТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ПЕДАГОГА-МУЗИКАНТА

ШЕВЧЕНКО Інга Леонідівна

кандидат педагогічних наук, доцент

кафедри вокально-хорових дисциплін та методики музичного виховання

Центральноукраїнського державного педагогічного університету

імені Володимира Винниченка

БРОДСЬКИЙ Геннадій Леонідович –

доцент кафедри музично-теоретичних та інструментальних дисциплін

Центральноукраїнського державного педагогічного університету

імені Володимира Винниченка

Анотація

Стаття присвячена дослідженню можливостей вокально-ансамблевого музикування як активного засобу музичного і морально-естетичного виховання, визначено типи та характерні риси вокальних ансамблів, учасників яких поєднує спільна мета – сценічне втілення художнього образу твору.

Ключові слова: мистецька освіта, музично-творча діяльність, вокальний ансамбль, репертуар, вокальні навички, виконавська майстерність, засоби художньої виразності, викладач, студент.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Болгарский А. Г. Формирование интереса к народной музыке у подростков на занятиях в вокально-инструментальном ансамбле: автореф. дисс. … канд. пед. наук, спец.: 13.00.02. / А. Г. Болгарский. – М., 1983. – 14 с.

2. Брилін Б. А. Педагогічні основи музичнотворчого розвитку учнів старших класів у сучасних формах дозвілля: автореф. дис... д-ра пед. наук, спец: 13.00.01. / Б. А. Брилін. – К., 1998. – 40 с.

3. Дмитриевский Г. А. Хороведение и управление хором / Дмитриевский Григорий Александрович. – М. : Музгиз, 1948. – 105 с.

4. Коваленко Н. В. Педагогические условия повышения музыкально-эстетической культуры участников самодеятельных вокальноинструментальных ансамблей: автореф. дисс. … канд. пед. наук, спец.: 13.00.05. / Н. В. Коваленко. – М., 1986. – 16 с.

5. Петрушин В. И. Музыкально-эстетическое воспитание старших школьников в условиях свободного времени: автореф. дис. … д-ра пед. наук, спец.: 13.00.02. / В. И. Петрушин. – М., 1991. – 32 с.

6. Современный словарь – справочник по искусству / И. М. Красильников, Е. Д. Критская, Л. О. Левин и др.; А. А. Мелик-Пашаев (науч. ред. и сост.). – М.: ООО «Фирма «Изд-во АСТ»: Олимп, 2000. – 813 с.

7. Свешников А. В. Сборник статей / Сост. В. Подольская, общая ред. К. Птицы. – М., 1970. – 152 с.

8. Соломоник Ф. А. Музыкальный самодеятельный коллектив как фактор гармонического развития личности: автореф. дисс. … канд. пед. наук / Ф. А. Соломоник. – Л., 1977. – 19 с.

9. Шостак Г. В. Музика масових жанрів як фактор формування музичної культури підлітків: автореф. дис. ... канд. пед. наук, спец.: 13.00.01. / Г. В. Шостак. – К., 1996. – 22 с.

10. Энциклопедический музыкальный словарь / [oтв. ред. Г. В. Келдыш]. – М.: БСЭ, 1959. – 672 c.

11. Юцевич Ю. Е. Словарь музыкальных терминов. – 3 изд., перераб., доп. / Ю. Е. Юцевич. – К.: Музична Україна, 1988.