Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ МУЗИЧНО-ЕСТЕТИЧНОГО СМАКУ УЧНІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

АШИХМІНА Наталія Віталіівна –

кандидат педагогічних наук, старший викладач

кафедри музично-інструментальної підготовки

Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К Д. Ушинського

Анотація

У статті розглянуто питання формування музично-естетичного смаку школярів. Стислий огляд проблеми дозволив визначити, що досліджений феномен є якістю, яка формується і ґрунтується на проявах оцінного ставлення дітей до музики через використання методів спостереження, порівняння і порівняльного аналізу, спонукання до співпереживання й емоційної чуйності, експериментальної деформації музичного твору.

Ключові слова: смак, естетичний смак, музично-естетичний смак, учні загальноосвітньої школи, методи формування музично-естетичного смаку.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Алиев Ю. Б. Методика музыкального воспитания детей от детского сада к начальной школе / Ю. Б. Алиев. – Воронеж : «МОДЭК», 1998. – 352 с.

2. Асафьев Б. В. Избранные статьи о музыкальном просвещении и образовании / Б. В. Асафьев. – Л. : Музыка, 1965. – 144 с.

3. Апраксина О. А. Методика музыкального воспитания в школе : учеб. пособие для студ. педагогических институтов / О. А. Апраксина. – М. : Просвещение, 1983. – 224 с.

4. Дзюба І. Розвиток музично-естетичних смаків школярів засобами сучасної інструментальної музики/ І. Дзюба // Рідна школа. – 2012. – № 10. – С. 49–51.

5. Кикеева С. А. Формирование эстетического вкуса у учащихся начальных классов этнокультурно ориентированной школы : автореф. дис. … канд. пед. наук : 13.00.01 / С. А. Кикеева. – Чебоксары, 2005. – 23 с.

6. Смирнова Т. И. Интерпретация // Из Серии «Воспитание искусством или искусство воспитания» / Т. И. Смирнова. – М. : Издатель Смирнова, 2001. – 367 с.

7. Тельчарова Р. А. Введение в феноменологию музыки / Р. А. Тельчарова. – Владимир : ВГПИ, 1991. – 214 с.

8. Эстетическое сознание и процесс его формирования / ред. А. Зись, Н. Киященко, Ф. Кондратенко и др. – М. : Искусство, 1981. – 255 с.