Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

СПЕЦИФІКА ПІДГОТОВКИ РЕГЕНТІВ У ДУХОВНИХ ЗАКЛАДАХ НА ПРИКЛАДІ ДЯКІВСЬКО-РЕГЕНТСЬКОГО ІНСТИТУТУ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОГО БОГОСЛОВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ СВ. ІВАНА ЗОЛОТОУСТОГО

ОБУХ Людмила Василівна –

кандидат мистецтвознавства,

асистент кафедри виконавського мистецтва Інституту мистецтв

ДВНЗ «Прикарпатський Національний університет

ім. В. Стефаника»

е-mail: [email protected]

Анотація

У статті вперше зроблена спроба дослідити специфіку підготовки диригентів-регентів у духовних закладах на прикладі Дяківсько-регентського інституту при Івано-Франківському богословському університеті ім. Св. Івана Золотоустого Української греко-католицької церкви; проведена історична ретроспектива, охарактеризовано навчання згідно інтерв’ю, статуту та навчальної програми, висвітлений викладацький склад.

Ключові слова: церковний спів, дяківсько-регентський інститут, навчальні форми, музичні дисципліни, професійна богослужбова музична освіта.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Валіхновська З. Музично-церковна освіта Галичини австрійської доби (1772–1918) : дис. на здобуття наук. ступеня канд. мистецтвознавства : спец. 26.00.01 – теорія та історія культури (мистецтвознавство) / З. О. Валіхновська. – ІваноФранківськ, 2009. – 173 с.

2. Внутрішній правильник для викладачів та студентів Дяко-реґентської школи. – ІваноФранківськ, 2010. – 2 с.

3. Дудик Р. Хорова культура Прикарпаття кінця ХІХ – першої третини ХХ століття : автореф. дис. ... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 – музичне мистецтво / Р. В. Дудик. – К., 2000.– 18 с.

4. Зваричук Ж. Богослужбове хорове виконавство Галичини ХІХ століття : автореф. дис. … канд. мистецтвознав. : 17.00.03 – музичне мистецтво / Ж. Й. Зваричук. – Київ, 2009. – 19 с.

5. Інтерв’ю із Любов Терлецькою від 15 березня 2017 р. // Приватний архів автора статті.

6. Кушлик Н. Музично-просвітницька діяльність о. Порфирія Бажанського в контексті соціокультурної практики греко-католицького духовенства Галичини в XIX – початку ХХ століття : автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 – музична культура / Н. І. Кушлик. – Л., 2007. – 20 с.

7. Мороз Л. Диригентсько-хорове мистецтво Галичини другої половини XIX – першої третини XX століття : автореф. дис... канд. мистецтвознав. : спеціальність : 17.00.01 – музична культура / Л. В. Мороз. – К., 2003. – 19 с.

8. Обух Л. Осередки музичної освіти в українських духовних закладах західної діаспори / Людмила Обух // Наукові записки Національного університету «Острозька академія». Серія «Історичні науки» / ред. колегія : І. Пасічник, Л. Винар, А. Атаманенко та ін. – Острог : Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2015. – Вип. 23. – С. 181– 186. (284 с.)

9. Навчальний план Дяківсько-регентського інституту ІФБУ ім. Св. Івана Золотоустого УГКЦ. – Івано-Франківськ, 2015. – 4 с.

10. Положення про навчання в Дяківськореґентському інституті (ДРІ) при ІваноФранківському Богословському університеті ім. Св. Івана Золотоустого Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ (для отримання спеціальності дяк-регент). – Івано-Франківськ, 2015. – 6 с.

11. Романюк Л. Музичне і театральне життя Станіславова (друга половина XIX – перша половина XX ст.) Монографія / Л. Романюк, М. Черепанин. – Івано-Франківськ, 2016. – 472 с.

12. Хіміч М. Д. Генеза професійної підготовки регентів у диригентсько-хоровій освіті України. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http: // nbuv.gov.ua/old_jrn/soc_gum/znpbdpu/