Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ФОРМУВАННЯ ВИКОНАВСЬКИХ УМІНЬ УЧНІВ ДИТЯЧИХ МУЗИЧНИХ ШКІЛ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ГРИ НА ГІТАРІ: ТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ

БЛАЖЕВИЧ Василь Олегович −

аспірант кафедри теорії та методики музичного мистецтва

Інституту мистецтв Київського університету

імені Бориса Грінченка

Анотація

У статті здійснено теоретичне дослідження проблеми виконавської діяльності учнів-гітаристів дитячих музичних шкіл. Проаналізовано теоретичний та практичний досвід видатних музикантів, психологів та педагогів у контексті специфіки формування виконавських умінь на гітарі, дано визначення сутності понять «виконавська майстерність», «формування навички», «виконавські вміння». Розглядаються аспекти вікових особливостей формування виконавських умінь серед учнів-гітаристів спеціалізованих позашкільних начальних закладів.

Ключові слова: гітара, гітарне виконавство, виконавська майстерність, уміння, навички, виконавські вміння, рухова пам’ять автоматизми, учні ДМШ.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Гончаренко С. У. Український педагогічний словник / С. У. Гончаренко. – Київ: Либідь, 1997. – 376 с.

2. Давидов М. А. Теоретичні основи формування виконавської майстерності баяніста: підручник для студентів вищих навчальних закладів / М. А. Давидов. – Київ, 2004. – 214 с.

3. Михайленко М. П. Теоретичні основи формування виконавської майстерності гітариста: дис. …канд. мистетвознавства: 17.00.03 – Музичне мистецтво / М. П. Михайленко. – К., 2011. – 245 с.

4. Платонов К. К. Вопросы психологии труда / К. К. Платонов. – М.: Медицина, 1970. – 263 с.

5. Рубинштейн С. Л. Основы общей психологии / С. Л. Рубинштейн. – М.: Педагогика, 1973. – 628 с.

6. Самохина М. А. Формирование исполнительских умений и навыков учащихся детской музыкальной школы в классе гитары: дисс. ... канд. пед. наук: 13.00.02 «Теория и методика обучения и воспитания (музыка)» / М. А. Самохина. – М., 2005. – 189 с.

7. Современный словарь по педагогике / Сост. Е. С. Рапацевич. − Минск: Современное слово, 2001. − 928 с.

8. Сущенко Т. І. Педагогічний процес у позашкільних закладах: дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / Т. І. Сущенко; Запорізький ін-т удосконалення вчителів. − Запоріжжя, 1993. − 332 с.

9. Шульпяков О. Ф. Техническое развитие музыканта-исполнителя / О. Ф. Шульпяков. – Л.: Музыка, 1973. – 103 с.