Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ДЗ «Луганський національний Університет

імені Тараса Шевченка»

Анотація

У статті здійснено комплексне дослідження з проблеми раннього розвитку дітей. Розглядається значення музики у вихованні дошкільників, аналізується роль та вплив музичного виховання на загальний розвиток дітей та формування особистості. Розкриваються різні підходи, характеристики й класіфікації методів навчання, досліджуються провідні системи розвитку музичних здібностей дітей.

Ключові слова: музичні здібності, діти дошкільного віку, методика, музична діяльність, музичне виховання.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Жак-Далькроз Е. Ритм / Е. Жак-Далькроз. – М.: Класика-XXI, 2010. – 248 с.

2. Кодаї 3. Вибрані статті / З. Кодаї.; пер. з угорськ. І. Мартинова, ком-т. П. Ф. Вейса. – М .: Рад. композитор, 1982. – 288 с.

3. Монтессорі М. Допоможи мені це зробити самому: збірник фрагментів з перекл. книг М. Монтессорі і статей російських авторів про педагогіку М. Монтессорі / укл. М. В. Богуславський, Г. Б. Корнетов. – М.: Карапуз, 2000. – 272 с.

4. Монтессорі М. Мій метод: керівництво по вихованню дітей від 3 до 6 років / М. Монтессорі [переклад. А. Колесникова, Е. Рязанцева]. – М.: Центрполіграф, 2014. – 550 с.

5. Орф К. «Шульверк». Підсумки і завдання. Система музичного виховання Карла Орфа / Під ред. Л. А. Баренбойма. – Л .: Музика, 1970. – 160 с.

6. Пеєв І. Болгарський метод «столбіца» Б. Трічкова. Питання методики виховання слуху / Пеєв І., Крістєва С. – Л., 1967. – 166 с.

7. Судзукі С. Взрощені з любов’ю: класичний підхід до виховання талантів / С. Судзукі; перекл. С. Борич. – М.: Попурі, 2005. – 192 с.