Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ У ПОЛЬЩІ

САВЧЕНКО Наталія Сергіївна –

доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри педагогіки та освітнього менеджменту

Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка

e-mail [email protected]

Анотація

У статті розглянута структура вищої освіти Польщі на сучасному етапі. Здійснений аналіз кількісної складової ВНЗ, типів учбових закладів, кількості студентів, структури здобуття вищої освіти відповідно до ступенів навчання. Розглянуті також кількісні показники міжнародних студентів в цій країні. Акцентовано на розвитку державного і приватного секторів вищої освіти. Виділені і охарактеризовані структурні особливості вищої освіти.

Ключові слова: вища освіта, структурні особливості, ВНЗ, студенти, ступінь.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Башнянин Г., Свінцов О., Панчишин Т. Структура та особливості освітніх систем розвинутих країн / Г. Башнянин, О. Свінцов, Т. Панчишин // Ефективність державного управління. Збірник наукових праць. – 2013. – Вип. 35. – С. 277–283.

2. Закон України про вищу освіту // Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, –№ 37 – 38, Ст. 2004.

3. Сисоєва С., Батечко Н. Вища освіта України: реалії сучасного розвитку / С.О. Сисоєва, Н.Г. Батечко. – К.: ВДЕКМО, 2011. – 344 с.

4. Chlipała P. Wpływ WSB – NLU na rozwój Nowego Sacza w opinii studentów – wyniki badań. Studia Regionalne i Lokalne. – 6. (2 – 3). – 2001.

5. Rocznik statystyczny Rzeczypospolitej Polskiej. – Warszawa: Glowny urzad statystyczny central statistical office, 2011. – 910 s. URL: //
www.stat.gov.pl 6. Ustawa z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym // Dzіennik Ustaw. – 2005. – № 164, poz. 1365.