Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

КОМУНІКАТИВНО-СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ ПРОСТІР – ФЕНОМЕН ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ПАРАДИГМИ СУСПІЛЬСТВА НЕСКОРЕНОЇ УКРАЇНИ

СКЛОВСЬКИЙ Ігор Зіновійович –

доктор філософських наук, доцент, професор кафедри

суспільних наук, інформаційної та архівної справи

Центральноукраїнського національного технічного університету

СКЛОВСЬКА Олена Іванівна –

кандидат історичних наук, доцент кафедри

профпедагогіки та суспільних наук

Льотної академії національного авіаційного університету

АКСЬОНОВА Віра Ігорівна –

кандидат філософських наук, доцент, докторант

кафедри філософії, соціології, менеджменту соціокультурної діяльності державного закладу

«Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського»

e-mail:[email protected]

Анотація

Глобалізація комунікативного суспільства обумовлює дух патріотизму, як складного соціокультурного контексту, що відображує в Україні цілісні характеристики інформаційного суспільства, яке перетворює парадигму філософії на етносоціальних засадах, тісної взаємодії зв’язків між державою і суспільством – різновиду вітчизняного та планетарного соціуму. Постнеокласичний аналіз принципів, критеріїв, підходів і дискурсів соціокультурної комунікації викликає необхідність досліджень, розроблених за систематизацією і вітчизняних і зарубіжних методологічних основ в контексті гуманітарних обріїв дійсності.

Ключові слова: парадигма, філософія козакофільства, символ і значення, цінність, інформаційні відносини, дух соціокультурної комунікації, радикалізм, етносоціальні зміни.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Аксьонова В. І. Видатний український педагог і Дон Кіхот Запорозький – Антон Макаренко / Віра Аксьонова // Проблеми емпіричних досліджень у психології. – К.: Гнозіс, 2017. – Вип. 14. – С. 260–267.

2. Гофман A. Б. Э. Дюркгейм о ценностях и идеалах / А. Б. Гофман // Социологические исследования. – М., 1991. – №2. – С. 104–106.

3. Макаренко А. С. Педагогическая поэма / А. С. Макаренко. – М.; Худ. литература, 1987. – 621 с.

4. Макаренко А. С. Избранные произведения в 3 т; 2 изд; испр. – К.: Рад. школа, 1985. – 494 с.

5. Михида С. Володимир Винниченко: Психопортрет у дзеркалах і задзеркаллі. Монографія / Сергій Михида: вид 2., доп. і перероб. – Кіровоград: Поліграф-сервіс, 2015. – 176 с.

6. Ушинский К. Д. Про народність у громадському вихованні / К. Д. Ушинский // Вибрані твори в двох томах. – К.: Рад. школа, 1983. – Т.1. – С. 36–92.