Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

НЕСТЕРЕНКО Тамара Сергіївна –

кандидат педагогічних наук, доцент кафедри філософських та гуманітарних дисциплін

Кропивницького інституту державного та муніципального управління

Анотація

Стаття присвячена проблемі професійної підготовки майбутнього вчителя початкової школи. Розглянуто різні аспекти підготовки майбутніх учителів початкових класів. В статті розкрито сутність, структура, компоненти і види підготовки вчителя початкової школи.

Ключові слова: майбутні вчителі початкової школи; професійна підготовка; структура, компоненти, види підготовки.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Амонашвили Ш. А. Педагогическая симфония / Ш. А. Амонашвили. – М.: Издательский Дом Шалвы Амонашвили, 2002. – 672 с.

2. Володько В. М. Основні компоненти загальнопедагогічної підготовки майбутнього вчителя / В. М. Володько / / Проблеми сучасної педагогічної освіти: зб. ст. / Крим. держ. гуманіт. ін-т. – К., 2001. – Вип. 3. – 4. – С. 25–42.

3. Галузевий стандарт вищої освіти. Освітньо– професійна програма підготовки бакалавра за спеціальністю 6.010100 початкове навчання
[розробники В. І. Бондар, І. М. Шапошнікова, А. П. Каніщенко, С. В. Страшко, Т. І. Тітова, З. Л. Гейхман]. – К.: Альянс, 2006. – 140 с.

4. Денисенко В. В. Формування ціннісних орієнтацій майбутніх учителів початкових класів : автореф. дис. … канд. пед. наук: / В. В. Денисенко. – Харків, 2005. – 19 с.

5. Мижериков В. А. Введение в педагогическую деятельность: учеб. пособ. для студентов пед. учеб. заведений / В. А. Мижериков, Т. А. Юзефавичус. – М. : Педагогическое общество России, 2005. – 352 с.

6. Новий тлумачний словник української мови [Текст]: 42 000 слів. Т. 3. П-Я / [уклад.: В. В. Яременко, О. М. Сліпушко]. – 2-ге вид., випр. – К.: Аконіт, 2001. – 862 с.

7. Савченко О. Удосконалення професійної підготовки майбутніх учителів початкових класів / О. Савченко // Початкова школа. – 2001. – № 7. – С. 1–4.

8. Сластенин В. А. Общая педагогика: учебное пособие для студентов вузов : В 2–х ч. Ч.1. / В. А. Сластенин, И. Ф. Исаев, Е. Н. Шиянов. – М.: ВЛАДОС, 2002. – 288 с.

9. Хомич Л. О. Професійно–педагогічна підготовка вчителя початкових класів / Л. О. Хомич. – К.: Магістр–S, 1998. – 201 с.