Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВИХОВАТЕЛЯ ДО ФОРМУВАННЯ ДИТЯЧОГО КОЛЕКТИВУ В УМОВАХ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

ПАСІЧНІЧЕНКО Анжела Василівна –

кандидат психологічних наук, доцент кафедри дошкільної освіти

Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка

Анотація

У статті обгрунтовано роль колективу у формуванні особистості дитини дошкільного віку. З'ясовано, що дитячий колектив є середовищем соціального становлення вихованця. Проаналізовано зміст та методичні аспекти професійної підготовки майбутніх вихователів закладів дошкільної освіти до формування дитячого колективу. Визначено специфіку організації та проведення лекційних і практичних занять.

Ключові слова: професійна підготовка, вихователь, дошкільники, дитячий колектив, формування особистості, заклад дошкільної освіти.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Діти і соціум: особливості соціалізації дітей дошкільного та молодшого шкільного віку: монографія / А. М. Богуш, Л. О. Варяниця, Н. В. Гавриш, С. М. Курінна, І. П. Печенко; Наук. ред. А. М. Богуш; За заг ред. Н. В. Гавриш. – Луганськ: Альма-матер, 2006. – 368 с.

2. Колосова О. В. Колектив як фактор соціального становлення особистості старшого дошкільника / О. В. Колосова // Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Серія: педагогіка і психологія. – 2014. – Випуск 42. – Ч.2. – С. 31–35.

3. Кон И. С. Ребенок и общество / И. С. Кон. – М.: Академия, 2003. – 336 с.

4. Кудикіна Н. В. Гра: феноменологічна та педагогічна характеристики/ Н. В. Кудикіна // Освітологічний дискурс. – 2010. – № 1. – С. 20–30.

5. Павлик О. А. Інтерактивні технології в підготовці вчителя-словесника / О. А. Павлик // Вісник Житомирського державного університету ім. Івана Франка.  2005.  №25.  С. 116–118.

6. Пасічніченко А. В. Підготовка майбутніх вихователів до формування соціальнокомунікативної компетентності дошкільників / А. В. Пасічніченко // Вісник Черкаського університету. Серія: педагогічні науки. – 2017. – Випуск № 11. – С. 97–103.

7. Рогальська І. П. Соціалізація особистості у дошкільному дитинстві: сутність, специфіка, супровід: монографія / І. П. Рогальська. – Київ: Міленіум, 2008. – 400 с.