Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

СОЦІАЛЬНА РОБОТА З «СІМ’ЯМИ ГРУПИ РИЗИКУ»

ПІДВАЛЬНА Юлія Василівна –

кандидат педагогічних наук, доцент,

кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Анотація

Важлива роль належить соціальним працівникам в організації соціальної роботи з «сім’ями групи ризику», які мають порушення в адаптації. Соціальна робота з сім’єю має багатоаспектний характер. Ця діяльність спрямована на вирішення потреб сім’ї і її соціального оточення.

Ключові слова: соціальні працівники, «сім’ї групи ризику», соціальна робота, «неблагополучна сім’я», «проблемна сім’я», «деструктивна сім’я» «дисфункціональна сім’я», «негармонійна сім’я».

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Воронцова М. В. Сім’ї «групи ризику»: проблеми, шляхи рішення. Монографія / М. В. Воронцова. – Москва, 2009. – 194 с.

2. Грицай А. Г. Сім’ї «групи ризику»: в структурі ттипології неблагополучних сімей / А. Г. Грмцай // Вісник Адигейського державного університету, Серія: Педагогіка і психологія. – 2009. – Вип. 3 (47). – С. 32–36.

3. Зубкова Т. С. Организация и содержание работы по социальной защите женщин, детей и семьи: Учеб. пособие для студ. сред. проф. учеб. заведений / Т. С. Зубкова, Н. В. Тимошина. – 2-е изд., стер. – М.: Издательский центр «Академия», 2004. – 224 с.

4. Іванцова А. О. Про роботу з проблемними сім’ями / А. О. Іванцова // Виховання школярів. – 2000. – №10.– С. 18–20.

5. Методика и технология работы социального педагога: Учеб. пособие для ВУЗОВ / Под. ред. М. А. Галагузовой, Л. В. Мардахаева. – М. : Издательский центр «Академия», 2002. – 192 с.

6. Прохорова О. Г. Семьеведение теория и практика / О. Г. Прохорова, Е. И. Холостова. – 2-е изд., перераб. и доп. – М.: Издательство Юрайт, 2014. – 379 с.

7.Роль батька в соціалізації дітей // Андрєєва Т. В. Сімейна психологія: навчальний посібник. – СПб. : Мова, 2004. – С. 167.

8. Феминология. Семьеведение. Под ред. Л. Т. Шинелевой. – М.: Изд- во МГСУ «Союз», 1997. – Т. 2. – С. 121–134.

9. Холостова Е. И. Социальная работа: учебник для бакалавров / Е. И. Холостова. – М.: Дашков и К, 2012. – 612 с.