Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ ХОРЕОГРАФІЧНОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ

ПОХИЛЕНКО Віктор Федорович –

народний артист України, професор,

професор кафедри музичного мистецтва і хореографії

Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка

Анотація

У статті автор доводить, що в умовах модернізації і демократизації освіти, у тому числі у сфері культури і мистецтв, підготовка кваліфікованих кадрів вимагає нових підходів. Зокрема, підготовка педагогів хореографів, менеджерів хореографічних колективів, педагогів спортивнобальних танців для шкільних і позашкільних закладів у сфері дозвілля має бути спрямована на досягнення у навчально-творчому і виховному процесі духовно-моральних цінностей народного танцю, серйозне вивчення народних традицій і методів сценічної обробки танцювального фольклору.

Ключові слова: національна танцювальна культура, хореографічна освіта, майбутній хореограф.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Авраменко В. К. Українські національні танки: музика і стрій / В. К. Авраменко. – ГолівудНью-Йорк-Вінніпег-Київ-Львів, 1947. – 80 с.

2. Гуменюк А. Народне хореографічне мистецтво України / А. Гуменюк. – К., 1963. – 235 с.

3. Королева Э. А. Ранние формы танца / Э. А. Королева. – АН Молдавской ССР, отдел этнографии и искусствоведения – Кишинев: Штиинца, 1977 – 215 с.

4. Кравченко О. А. «Танец самый вольный, самый бешеный…» (танцевальная стихия в поэтике Гоголя). – [Електронний ресурс] Режим доступу: http://domgogolya.ru/science/researches/1170/#017

5. Підлипська А. М. Проблеми наукових досліджень хореографічної культури України // А. М. Підлипська // Проблеми розвитку сучасного хореографічного мистецтва та шляхи їх вирішення: Матер. II Всеукр. наук.-практ. конф., – 17–18 листоп. 2011 р. – Луганськ: Вид-во ЛДІМК, 2011. – С.73–75.