Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

МОЖЛИВОСТІ РОЗВИТКУ РЕФЛЕКСИВНОГО МИСЛЕННЯ СТУДЕНТІВ ПРИ ВИВЧЕННІ ФІЗИКИ

СЕМАКОВА Тетяна Олексіївна –

кандидат педагогічних наук, доцент кафедри природничо-наукової підготовки

Одеського національного політехнічного університету

БОЙКО Любов Михайлівна –

кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри суспільних наук

Херсонської філії Національного університету кораблебудування

Анотація

У статті розглянуті можливості для формування рефлексивного мислення у студентів технічних коледжів України при вивченні фізики. Запропоновані різні форми навчально-пізнавальної діяльності з фізики, які сприятимуть розвитку рефлексивного мислення.

Ключові слова: рефлексія, рефлексивне мислення, навчання фізики, критичне мислення, фізична освіта.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Бугерко Я. М. Психологічна динаміка розгортання рефлексивних процесів у модульнорозвивальному освітньому циклі: дис. … кандидата псих. наук: 19.00.07 / Бугерко Ярослава Миколаївна. – Одеса, 2009. – 255 с.

2. Важеевская Н. Е. Основы познания в школьном естественно-научном образовании / Н. Е. Важеевская // Наука и школа. – 2004. –№ 2. – С. 26– 30.

3. Важеевская Н. Е. Рефлексия как элемент содержания физического образования / Н.Е. Важеевская // Наука и школа. – 2000. –№6. – С. 23–26.

4. Гуляєва Т. О. Формування умінь і навичок самоосвітньої діяльності студентів технічних коледжів у процесі вивчення фізики: дис. ... кандидата пед. наук: 13.00.02 / Гуляєва Тетяна Олексіївна. – Київ, 2010. – 265 с.

5. Иванова Л. А. Активизация познавательной деятельности учащихся при изучении физики: пособие [для учителей] / Лидия Александровна Иванова. – М.: Просвещение, 1983. – 160 с.

6. Корвяков В. А. Развитие умений самообразовательной деятельности студентов средствами информационных технологий: дис. ... кандидата пед. наук: 13.00.01 / Корвяков Валерий Анатольевич. – Оренбург, 2002. – 195 c.

7. Краевский В. В. Педагогика между философией и психологией / В. В. Краевский // Педагогика. – 1994. – № 6. – С. 24–31.

8. Мінаєв Ю. Розвиток в студентів здатності до критичного мислення / Ю. Мінаєв // Фізика. – 2003. – № 22. – С. 1–6.

9. Психологический словарь / [под ред. В. П. Зинченко, Б. Г. Мещерякова] – 2 -е изд., перераб. и доп. – М.: Педагогика – Пресс, 1996.– 440 с.