Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

СПОРТИВНО-МИСТЕЦЬКІ ЗАСОБИ У ФОРМУВАННІ ПРОФЕСІЙНИХ КОМПЕТЕНЦІЙ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

ШЕВЧЕНКО Ольга Володимирівна –

кандидат педагогічних наук, доцент

кафедри теорії і методики фізичного виховання

Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка

МЕЛЬНІК Анастасія Олександрівна –

кандидат педагогічних наук, доцент

кафедри теорії і методики фізичного виховання

Анотація

Стаття присвячена актуальній проблемі формування професійних компетенцій у майбутніх учителів фізичної культури спортивно-мистецькими засобами. З’ясовано, що підготовка студентів педагогічних вишів спрямована на формування широкого кола професійних обов‘язків, компетентного і творчого їх виконання. Обґрунтована необхідність запровадження в освітній процес студентів факультету фізичного виховання спецкурсу «Організація спортивно-мистецьких заходів». Передбачено, що сформовані уміння дозволять майбутньому вчителеві фізичної культури актуалізувати свій потенціал, моделювати професійну майстерність та творчий саморозвиток.

Ключові слова: професійна підготовка, освітній процес, студент, спортивно-мистецькі заходи, компетенції, вчитель фізичної культури.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Галета Я. В. Пізнавальна самостійність студентів економічного коледжу: [Монографія] / Я. В. Галета. – Кіровоград: Вид-во ТОВ «КОД», 2008. – 228 с.

2. Вільчковський Е. С. Денисенко Н. Ф., Шевченко Ю. М. Інтеграція рухів і музики у фізичному розвитку дітей старшого дошкільного віку: навчально-методичний посібник / Е. С. Вільчковський, Н. Ф. Денисенко, Ю. М. Шевченнко. – Тернопіль: Мандрівець, 2011. – 128 с.

3. Ворожейкіна О. М. 100 цікавих ідей для проведення уроку / О. М. Ворожейкіна. – Х.: Вид. група «Основа», 2011. – 255 с.

4. Карпова Л. Г. Формування професійної компетентності вчителя загальноосвітньої школи: дис. … канд.. пед.. наук.: 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти / Лариса Георгіївна Карпова. – Харків, 2003. – 209 с.

5. Мельнік А. О. Формування готовності майбутніх учителів фізичної культури до позакласної роботи у початковій школі: дис. … канд.. пед. наук: 13.00.04 «Теорія і методика професійної освіти»/ Анастасія Олександрівна Мельнік. – Кіровоград, 2015. – 246 с.

6. Шуть М. М. Організація дитячих свят / М. М. Шуть. – К.: Шк. Світ, 2010. – 128 с.

7. Филанковский В. В. Теория и практика формирования профессиональной готовности учителя физической культуры: дис. … д-ра пед. наук: 13.00.04 «Теорія і методика професійної освіти»/ Виталий Владимирович Филанковский. – Ставрополь, 2000. – 456 с.