Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

СЕМАНТИКО-ФУНКЦІЙНІ ОСОБЛИВОСТІ ВЖИВАННЯ ЛЕКСЕМ З АФІКСОЇДОМ ФІЛО- (-ФІЛ) У СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ

ШЕВЧУК Тамара Борисівна –

кандидат філологічних наук,

доцент кафедри теорії та методик початкового навчання

Рівненського державного гуманітарного університету

e-mail : 3638004 @ gmail.com

Анотація

У статті проаналізовано семантико-функційні особливості вживання лексем з афіксоїдом філо-(-філ) у сучасній українській мові.

Ключові слова: коренева морфема, афікс, афіксоїд, префікс, префіксоїд, препозитивний елемент, морфеми перехідного типу.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Біологічний словник / П. Г. Костюк, В. О. Бєліцер та ін.; за ред. К. М. Ситника, В. О. Топачевського. – 2-е вид., перероб. i доп. – К., 1986. – 679 с.

2. Великий зведений орфографічний словник сучасної української лексики / Уклад. і голов. ред. В. Т. Бусел. – К.: Ірпінь: ВТФ «Перун», 2003. – 896 с.

3. Великий тлумачний словник сучасної української мови / Уклад. і голов. ред. В. Т, Бусел. – К.: Перун, 2003. – 1440 с.

4. Городенська К. Г. Префікси і префіксоїди в українській мові / К. Г. Городенська // Мовознавство. – 1986. – № 1. – С. 6–41.

5. Словник власних імен людей (українськоросійський та російсько- український) / За ред. С. П. Левченка. – Київ: Наукова думка, 1967.– 111 с.

6. Словник іншомовних слів: 23 000 слів та термінологічних сполучень / Укл. Л. О. Пустовіт, С. І. Скопенко, Г. М.Сюта, І. В. Цимбалюк. – К.: Довіра, 2000. – 1018 с.