Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ЗАСОБИ ТА МЕТОДИ СПЕЦІАЛЬНОЇ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ АВІАЦІЙНИХ ФАХІВЦІВ

ЗАХАРОВА Оксана Віталіївна –

кандидат педагогічних наук,старший

викладач кафедри фізичної і психофізіологічної підготовки

Льотної академії Національного авіаційного університету

e-mail [email protected]

Анотація

У статті обґрунтовано й розширено уявлення про значення й зміст професійно-прикладної фізичної підготовки майбутніх фахівців авіаційного профілю, розкрито засоби та методи спеціальної фізичної підготовки майбутніх авіаційних фахівців. Встановлено, що в процесі ППФП успішно формується великий комплекс психофізіологічних, особистісних якостей, необхідних працівникові в його професійній діяльності.

Ключові слова: культура, фізична культура, фізичне виховання, професійно-прикладна фізична підготовка майбутніх фахівців авіаційного профілю.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Авиационная педагогика: Учебник / [Макаров Р. Н., Неделько С. Н., Бамбуркин А. П., Григорецкий В. А.]. – Москва-Кировоград: МНАПЧАК, ГЛАУ, 2005. – 433 с.

2. Антониковский В. О. Организация и стимулирование самостоятельной физической подготовки курсантов в вузе МВД России: автореф. дис. … кандидата педагогических наук: спец. 13.00.01 «Общая педагогика; история педагогики и образования / Антониковский Вадим Олегович. – Санкт- Петербургский университет МВД России. – Санкт-Петербург, 2005. – 32 с.

3. Антонов А. И. Психофизическая и психологическая подготовка студентов лесохозяйственных факультетов к профессиональной деятельности / А. И.Антонов, А. Г. Маслов // Актуальные проблемы физического воспитания и спортивной тренировки студенческой молодежи: междунар. науч.-практ. конф., 1995 г.: тезисы докл. – Минск, 1995. – Ч. 1. – С. 27–28.

4. Бабенко В. Г. Формування мотивації фізичної підготовки в системі професійної освіти працівників МВС України: дис. … канд. пед. наук: 13.00.04 / Бабенко Вадим Григорович. – К., 2005. – 179 с.

5. Басанец Л. М. Оценка показателей психофизиологических функций у студентов младших курсов в процессе адаптации к учебным нагрузкам / Л. М. Басанец, О. И. Иванова // Індивідуальні психофізіологічні властивості людини та професійна діяльність: наук. конф., 1997 р.: тези доп. – Черкаси, 1997.– С. 4–9.

6. Белинович В. В. Задачи и содержание прикладной физической подготовки учащихся профессионально-технических училищ / В. В. Белинович // Физическое воспитание учащихся профессионально-технических училищ. – М.: Физкультура и спорт, 1968. – С. 5–15.

7. Бондаренко І. Г. Засоби професійноприкладної фізичної підготовки у фізичному вихованні студентів-екологів: автореф. дис. … канд. наук з фіз. виховання і спорту: спец. 24.00.02 «Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення» / Бондаренко Ірина Григорівна; Дніпроп. держ. ін-т фіз. культури і спорту. – Д., 2009. – 20 с.