Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

АНАЛІТИКО-ПРОГНОСТИЧНИЙ КОМПОНЕНТ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА

НЕГРЕБЕЦЬКА Ольга Миколаївна –

кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри музичного мистецтва і хореографії

Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка

БОСИЙ Василь Сильвестрович –

заслужений працівник культури України, доцент кафедри музичного мистецтва і хореографії

Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченко

СИВОКОНЬ Юрій Михайлович –

старший викладач кафедри музичного мистецтва і хореографії

Центральноукраїнського державного педагогічного університету

імені Володимира Винниченко e-mail: [email protected]

Анотація

У статті автори розглядають психолого-педагогічний аспект аналітико-прогностичного компоненту професійної підготовки майбутнього вчителя музичного мистецтва.

Ключові слова: професійна підготовка, майбутній вчитель музичного мистецтва, музичне мислення.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Абдуллин Э. Б. Теория и практика музыкального обучения в общеобразовательной школе / Э. Б. Абдуллин. – М., 2004. – 234 с.

2. Арчажникова Л. Г. Профессия – учитель музыки: кн. для учителя / Л. Г. Арчажникова. – М., 1984. – 111 с.

3. Гершунский Б. С. Педагогическая прогностика: Методология. Теория. Практика / Б. С. Гершунский. – Киев, 1986. – 197 с.

4. Кабалевский Д. Б. Основные принципы и методы программы по музыке для общеобразовательной школы // Программы для школ общеобразовательного типа / Д. Б Кабалевскай. – М., 2000. – 125 с.

5. Концепция учебного предмета «Музыка» в общеобразовательной области «Искусство» // Концепция 12-летней общеобразовательной школы. – М., 2000. – 87 с.

6. Кочетов А. И. Педагогическая диагностика / А. И. Кочетов. – Минск, 1987. – 223 с.

7. Мазель Л. А., Цуккерман В. Анализ музыкальных произведений / Л. А. Мазель, В. Цуккерман. – М., 1967. – 527 с

8. Науменко Т. И., Алеев В. В. Музыка. 5 кл.: учеб. для общеобраз. учеб. зав. / Т. И. Науменко, В. В. Алеев. – М.: Дрофа, 2001. – 224 с.

9. Немыкина И. Н. Основы музыкальной педагогики: учеб. пособие / И. Н. Немыкина. – Екатеринбург, 1993. – 64 с.

10. Тарасова К. В. Онтогенез музыкальных способностей: педагогическая наука – реформе школы / К. В. Тарасова. – М.: Педагогика, 1988. – 176 с.

11. Современные образовательные программы для дошкольных учреждений: учеб. пособие для студ. высш. и сред. пед. учеб. заведений / под ред. Т. И. Ерофеевой. 2-е изд., стереотип. – М.: Академия, 2000. – 344 с.

12. Теория и практика личностноориентированного образования: материалы круглого стола // Педагогика. – 1996. – № 5. – С. 72– 80.