Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

КОВАЛЬОВ Сергій Анатолійович –

викладач Кіровоградської музичної школи № 4

Анотація

У статті здійснено аналіз найбільш природних взаємозв’язків між виконавським диханням, резонаторами та амбушюром, як фундаменту цілісної природи звукоутворюючого апарату музиканта-духовика.

Ключові слова:виконавське дихання; губний апарат; тиск повітря; амбушюр; духові інструменти; вдих; видих.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Горовий С. Технологія і мистецтво гри на тромбоні / С. Горовий. – Донецьк, 1998. – 67 с.

2. Наймушина Ю. О. Основи теорії і методики навчання при грі на флейті: навч. посіб. / Ю. О. Наймушина, О. С. Плохотнюк. – Луганськ: вид-во ДЗ «ЛНУ ім. Тараса Шевченка», 2011. – 148 с.

3. Плотонов Н. Вопросы методики обучения игре на духовых инструментах / Н. Плотонов. – М.: Музгиз, 1958. – 48 с.

4. Подольчук П. В. Навчання гри на трубі і виконавська практика: навч.посіб. / В. В. Подольчук – Донецьк: ТОВ «Цифрова типографія», 2009. – 106 с.

5. Посвалюк В. Т. Щоденник самостійних вправ трубача: навч. посіб. / В. Т. Посвалюк – К: Всеукр. брас бюлетень, 2002. – 56 с.