Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ПРОГРАМА ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА ДО ВИХОВАННЯ ЕСТЕТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ УЧНІВ

ГАТЕЖ Наталія Василівна –

здобувач наукового ступеня, асистент

кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва

Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича

Анотація

На основі аналізу психолого-педагогічної літератури уточнено зміст понять «підготовка», «підготовка майбутнього вчителя», обґрунтовано авторську програму підготовки майбутніх учителів образотворчого мистецтва до виховання естетичної культури учнів загальноосвітньої школи. Розроблена програма функціонує за допомогою трьох взаємопов’язаних блоків: організаційно-цільового, теоретико-методологічного, змістовопроцесуального та діагностико-результативного. Метою впровадження розробленої програми є формування готовності майбутніх учителів образотворчого мистецтва до виховання естетичної культури учнів загальноосвітньої школи.

Ключові слова: програма, естетична культура учня, виховання естетичної культури, учні, загальноосвітня школа, підготовка майбутніх учителів образотворчого мистецтва.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Євдокимов В. І. Підготовка вчителя в умовах євроінтеграції: навч. посібник / Євдокимов В. І., Пономарьова Г. Ф. – Харків : ХОНМІБО, 2006. – 204 с.

2. Кондратова Л. Г. Професійна підготовка майбутнього педагога до виховної діяльності / Кондратова Л. Г., Гаркавенко З. О., Лактіонова Г. М. – Київ, 2016. – 92 с.

3. Ожегов С. И. Словарь русского языка / С. И. Ожегов; под ред. Н. Ю. Шведовой. – М.: Рус. яз., 1990. – 921 с.

4. Семиченко В. А. Пріоритети професійної підготовки: діяльнісний чи особистісний підхід? / В. А. Семиченко // Неперервна професійна освіта: проблеми, пошуки, перспективи: монографія. – [за ред. І. А. Зязюна]. – К., 2000. – С. 176-203.

5. Энциклопедия профессионального образования: в 3 т. / под ред. С. Я. Батышева. – М.: АПО, 1999. – Т. 2. – 440 с.

6. Vaniscotte F., Teachers and Mobility / Maurice Gallon, Bob Moon (eds.) / Handbook of Teacher Training in Europe. Issues and Trends. – London: David Fulton Publishers, 1994. – Р. 65-78.