Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

СОЦІАЛЬНИЙ ЗМІСТ ВИХОВАННЯ В АНТИЧНИЙ ПЕРІОД

РАДУЛ Валерій Вікторович –
доктор педагогічних наук, професор,

завідувач кафедри педагогіки та менеджменту освіти

Центральноукраїнського державного педагогічного

університету імені Володимира Винниченка

РАДУЛ Ольга Сергіївна –

доктор педагогічних наук, професор,

завідувач кафедри педагогіки дошкільної та початкової освіти

Центральноукраїнського державного педагогічного

університету імені Володимира Винниченка

Анотація

У статті показано особливості зародження виховання в античний період. На основі наявних досліджень обґрунтовано, що виховання виконує різноманітні функції, але першочергове – це політичні функції, і має суспільний характер. Показано, що питання виховання молодого покоління розглядалися як загальна справа всього суспільства яка реалізувалася представниками старшого покоління.

Ключові слова: виховання, соціальний зміст, суспільне, виховна система, шкільна освіта.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Античная литература. Греция. Антология. Ч. 1 / Сост. Н. А. Федоров, В. И. Мирошенкова. – М.: Высш. шк., 1989. – 512 с.

2. Аристотель. Политика. Афинская полития / Аристотель. Предисл. Е. И. Темнова. – М.: Мысль, 1997. – 458 с.

3. Аристотель. Этика. Политика. Риторика. Поэтика. Категории / Аристотель – Мн.: Литература, 1989. – 1392 с.

4. Вернан Ж. – П. Происхождение древнегреческой мысли: Пер.с фр. / Ж.–П. Вернан / Общ. ред. Р. Х. Кессиди, А. П. Юшкевича; Послесл. Ф. К. Кессиди. – М.: Прогресс, 1988. – 224 с.

5. Гельвеций К. А. Сочинения в двух томах (книжная серия Философское наследие). – М., 1973– 1974. – С. 678–689.

6. Кnaut W. Die spartanische Knabenerziehung im Lichte der Volkerkunde. («Zeitschrift fur Geschichte der Erziehung und des Unterrichis», III, 1933.

7. Марру А.–И. История воспитания в античности (Греция) / А.–И. Марру. – М., 1998. – 427 с.

8. Платон. Собрание сочинений. В 4 т. / Под общ. ред. А. Ф. Лосева, В. Ф. Асмуса, А. А. Тахогоди. (Серия «Философское наследие»). – М.: Мысль, 1990. – 567 с.

9. Плутарх. Застольные беседы. – Л.: Наука, 1990. – 592 с.

10. Фрагменты ранних греческих философов. Часть 1. От эпических теокосмогоний до возникновения отомистики. – М.: Наука, 1989. – 575 с.