Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ІСТОРИЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ЦИФРОВИХ СИСТЕМ В УКРАЇНІ

АНІСІМОВ Микола Вікторович –

доктор педагогічних наук, професор,

професор кафедри теорії й методики технологічної підготовки,

охорони праці й безпеки життєдіяльності

Центральноукраїнського державного педагогічного

університету імені Володимира Винниченка

Анотація

У статті розглядаються питання необхідності та можливості використання додаткової інформації в процесі вивченні дисципліни «Метрологія». Дослідження показали, що при поясненні деяких питань метрології доцільно використовувати додаткову інформацію. Тому нашим завданням було надати кілька прикладів історичних аспектів розвитку цифрових вимірювальних систем в Україні та їх промислове виробництво. Цю додаткову інформацію варто використовувати при вивченні дисципліни «Метрологія».

Ключові слова: метрологія, вимірювання, цифрові вимірювальні системи, історія розвитку вимірювальних систем.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Анісімов М. В. Стандартизація, метрологія і сертифікація в галузі освіти: навч. посіб. / М. В. Анісімов. – Кропивницький: Поліграфічне Підприємство «ПОЛІУМ», 2017. – 172 с.: 40 іл., табл. 15

2. Анісімов М. В. Стандартизація, метрологія і сертифікація в галузі освіти: навч. посіб. для студ. пед. навч. закл. Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір України № 70817, дата реєстрації 03.03.2017, Київ.

3. Анісімов М. В. Особливості викладання «Стандартизації і метрології» у педагогічних університетах / М. В. Анісімов / Наукові записки. / Ред. кол.: В. Ф. Черкасов, В. В. Радул, Н. С. Савченко та ін. – Випуск 161. – Серія Педагогічні науки. – Кропивницький: РВВ ЦДПУ ім. В. Винниченка, 2018. – С. 16–20.

4. Анісімов М. В. Теоретико-методологічні основи прогнозування моделей у професійнотехнічних навчальних закладах: [монографія] / М. В. Анісімов. – Київ-Кіровоград: Поліграфічне підприємство «ПОЛІУМ», 2011. – 464 с.: 68 іл., таблиць 37.

5. Орнатский П. П. Теоретические основы информационно-измерительной техники / П. П. Орнатский. – К: Изд. объединение «Вища школа», 1976. – 432 с.