Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ПРОБЛЕМИ УКЛАДАННЯ ПОСІБНИКА З ІНОЗЕМНОЇ МОВИ ПРОФЕСІЙНОГО СПРЯМУВАННЯ (на прикладі посібника «English for Information Technology» для студентів спеціальності «Інженерія програмного забезпечення»)

БОЙКО Любов Михайлівна –

кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри суспільних наук

Херсонської філії Національного університету кораблебудування

ім. адмірала Макарова

Анотація

У статті розглянуті проблеми укладання посібника для самостійної роботи з дисципліни «Іноземна мова професійного спрямування» для студентів спеціальності «Інженерія програмного забезпечення». Показано, що вправи, засновані на фаховому автентичному матеріалі, мотивують студентів до самостійної роботи з вивчення іноземної мови та підтримують інтерес до спеціальності.

Ключові слова: іноземна мова професійного спрямування, навчальний посібник, самостійна робота, заклад вищої освіти

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Архангельский процесс в высшей школе, его закономерные основы и методы: [учеб.-метод. Сергей Иванович Архангельский. – М.: Высш. школа, 1980. – 368 с.

2. Борисова П. В. Принципы разработки учебного пособия по английскому языку для специальных целей в техническом вузе // Вопросы методики преподавания в вузе. – 2017. – Т. 6. – № 20. – С. 80–93.

3. Гарунов М. Г., Пидкасистый П. И. Самостоятельная работа студентов / М. Г. Гарунов, П. И. Пидкасистый. – М. Знание, 1978. – 325 с.

4. Зимняя И. А. Педагогическая психология: [учеб. пособие] / Ирина Алексеевна Зимняя. – Ростов н/Д.: Феникс, 1997. – 480 с.

5. Каменева Т. Н. Электронный учебник делового английского языка для будущих менеджеров / Т. Н. Каменева. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.irtc.org.ua/dep105/publ/Kam-USIM-10/KamUSIM-10.doc

6. Робоча програма навчальної дисципліни «Іноземна мови професійного спрямування» для студентів спеціальності 121 – «Інженерія програмного забезпечення» / Укл. Бойко Л. М. – Херсон: ХФ НУК, 2018. – 16 с.

7. Hutchinson, T., Waters, A. (1987) English for Specific Purposes: a Learning – centered approach. – Cambridge, CUP.

8. Бойко Л. М., Мунтян Т. В. English for Information Technology. Навчальний посібник для самостійної роботи студентів спеціальності «Інженерія програмного забезпечення». – Херсон: ПП Вишемирський В.С., 2017. – 144 с.