Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

МОРСЬКА АНГЛІЙСЬКА МОВА ЯК ЗАСІБ ВЕДЕННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМУНІКАТИВНОЇ ВЗАЄМОДІЇ СУДНОВОДІЇВ

ЖЕЛЯСКОВ Василь Якович –

кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри гуманітарних дисциплін,

Дунайського інституту національного університету «Одеська морська академія»

Анотація

У статті проаналізовано структуру, функції та риси морської англійської мови як засобу професійної комунікативної взаємодії майбутніх судноводіїв та її ролі в процесі спілкування майбутнього фахівця-судноводія. У статті автором визначено особливості морської англійської мови в процесі виконання професійної діяльності. В ході теоретичного аналізу автор дійшов висновку, що результат від практичного застосування знань з професійної морської англійської мови дійсно важливий для комунікативної взаємодії майбутніх судноводіїв. Автором визначено характерні риси професійної комунікативної взаємодії. Перспективи подальших розвідок напряму автор вбачає у впровадженні практичних методів навчання англійської мови, яка є підґрунтям комунікативної взаємодії.

Ключові слова: морська англійська мова, майбутні судноводії, професійна комунікативна взаємодія.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Герганов Л. Д. Теоретичні і методичні засади професійної підготовки кваліфікованих робітників морського профілю на виробництві / Л. Д. Герганов. Дис. … д-ра пед. наук. Національна академія педагогічних наук України Інститут професійно-технічної освіти. – Київ, 2016. – 485 с.

2. Солнышкина М. И. Асимметрия структуры языковой личности в русском и английском вариантах морского профессионального языка / М. И. Солнышкина: дис. ... д-ра филол. наук: 10.02.20. – Казань: РГБ, 2007. – 277 с.

3. Сотер М. В. Формування готовності майбутніх інженерів-судномеханіків до міжкультурної комунікації / М. В. Сотер: автореф. … дис. канд. пед. наук. Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Тернопіль, 2018. – 20 с.

4. Яремчук І. Особливості вивчення англійської мови для професійних потреб морськими та повітряними екіпажами Держприкордонслужби України з використанням електронних засобів навчання // І. Яремчук // Збірник наукових праць Національної академії державної прикордонної служби України. – Серія: педагогічні науки. № 3 (5). – 2016. – С. 279–291.