Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ДИРИГЕНТСЬКІ ПРИЙОМИ РОЗКРИТТЯ ХУДОЖНІХ ОБРАЗІВ У ХОРОВИХ ТВОРАХ

КОКАРЕВА Елеонора Олексіївна –

кандидат педагогічних наук, доцент кафедри методики музичного виховання,

співу та хорового диригування Криворізького державного педагогічного університету

Анотація

У даній статті розглядаються методичні аспекти диригентського розвитку майбутніх учителів музичного мистецтва. Автором виокремлено та обґрунтовано диригентські прийоми виконання засобів музичної виразності у хорових творах майбутнім хормейстером, систематичне та цілеспрямоване відпрацювання яких сприятиме яскравому розкриттю художніх образів у хорових творах зокрема та якісній підготовці студента до хормейстерської діяльності загалом.

Ключові слова: диригентські прийоми, диригентський жест, диригування, засоби музичної виразності, майбутні учителі музичного мистецтва.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Амирова Л. Т. Дирижирование и чтение хоровых партитур: практическое пособие / Л. Т. Амирова. – Уфа: Изд-во БГПУ, 2010. – 60 с.

2. Андреева Л. Методика преподавания хорового дирижирования: методическое пособие / Л. Андреева. – Москва: Музыка, 1969. – 120 с.

3. Живов В. Л. Исполнительский анализ хорового произведения / В. Л. Живов. – Москва: Музыка, 1987. – 95 с.

4. Живов В. Л. Методика управлением хором / В. Л. Живов. – Москва, 2003. – 321 с.

5. Казачков С. А. Дирижерский аппарат и его постановка: учебное пособие / С. А. Казачков. – Москва: Музыка, 1967. – 127 с.

6. Казачков С. А. От урока к концерту / С. А. Казачков. – Казань: Издательство Казанского университета, 1990. – 342 с.

7. Кокарева Е. О. Основи диригентської підготовки: навчально-методичний посібник / Е. О. Кокарева. – Кривий Ріг: КПІ ДВНЗ «КНУ», 2015. – 232 с.