Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

КОБЗАРСТВО ТА ПОБУТОВЕ МУЗИКУВАННЯ НА УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ КІНЦЯ XYIII – ПОЧАТКУ XX СТОЛІТТЯ

МИХАЙЛИЧЕНКО Олег Володимирович

доктор педагогічних наук, професор,

завідувач кафедри всесвітньої історії, міжнародних відносин

та методики навчання історичних дисциплін

Сумського державного педагогічного

університету ім. А. С. Макаренка

e-mail:[email protected]

Анотація

У даній статті розкривається процес зародження кобзарського мистецтва та побутового музикування на українських землях кінця XYIII – початку XX ст.

Ключові слова: Кобзарі, кобзарське мистецтво.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Дубас О. І. Становлення та розвиток кобзарських шкіл і Україні (ХYІІ – перша половина ХХ століття) : автореф. дис. … канд. мистецтвознавства, 17.00.03 / О. І. Дубас. – К., Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського, 2002. – 17 с.

2. Кирдан Б. П. Народні співці-музиканти на Україні / Б. П. Кардан, А. Ф. Омельченко. – К.: Муз. Україна, 1980. – 87 с.

3. Клин В. Хорове та кобзарське мистецтво Києва кiнця XIX – початку XX ст. / В. Клин // Народна творчiсть та етнографiя. – 1981. – № 4. – C. 32–34.

4. Охрiменко П. Кобзарськi традицiї на Сумщинi / П. Охріменко // Народна творчiсть та етнографiя. – 1990. – № 3. – C. 75–76.