Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

МОДЕЛЬ ФОРМУВАННЯ НАУКОВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ХОРЕОГРАФІЇ У ПРОЦЕСІ ФАХОВОЇ ПІДГОТОВКИ

ЧЕРКАСОВ Володимир Федорович

доктор педагогічних наук, професор,

завідувач кафедри музично-теоретичних та

інструментальних дисциплін Центральноукраїнського

державного педагогічного університету

імені Володимира Винниченка

ОRCID iD 0000-0003-2760-275 х

e-mail: с[email protected]

Анотація

У статті автором досліджено сутність дефініцій «модель», «наукова компетентність», «фахова підготовка», теоретично обґрунтувано, запроваджено та експериментально перевірено модель формування наукової компетентності майбутніх учителів хореографії в процесі фахової підготовки. Доведено, що формування наукової компетентності майбутніх учителів хореографії можливо за відповідних умов, які включають принципи, підходи, зміст, форми, методи, засоби, технології, критерії, рівні, та педагогічні умови, спрямовані на підвищення рівня ефективності формування зазначеного явища.

Ключові слова: модель, наукова компетентність, фахова підготовка, принципи, підходи, критерії, рівні, педагогічні умови.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Білуха М. Т. Методологія наукових досліджень: Підручник. – К.: АБУ, 2002. – 480 с.: іл.

2. Гончаренко С. У. Педагогічні дослідження : Методологічні поради молодим науковцям / С. У. Гончаренко – Київ; Вінниця : ДОВ «Вінниця», 2008. – 278 с.

3. Ковальчук В. В., Моїсєєв Л. М. Основи наукових досліджень: Навчальний посібник. – 5-е вид. –К.: «Видавничий дім «Професіонал», 2008. – 2008. – 240 с.

4. Пєхота О. М., Єрмакова І. П. Основи педагогічних досліджень: від студента до наукової школи : навчально-методичний посібник / О. М. Пєхота, І. П. Єрмакова. –Миколаїв : Іліон, 2012. – 340 с.

5. Філіпенко А. С. Основи наукових досліджень. Конспект лекцій : Навчальний посібник. – К.: Академвидав, 2005. – 208 с. (Альма-матер)

6. Цехмістрова Г. С. Основи наукових досліджень. Навчальний посібник. – К.: Видавничий дім «Слово», 2006. – 240 с.

7. Черкасов В. Ф. Основи наукових досліджень у музично-освітній галузі : [підручник] / Володимир Черкасов – Кіровоград : РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, Харків : ФОП Озеров, 2017. – 316 с.
REFERENCES