Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ІННОВАЦІЙНІ ПІДХОДИ ДО ФОРМУВАННЯ КРЕАТИВНОГО МИСЛЕННЯ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ З ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА

ШЕВНЮК Олена Леонідівна

доктор педагогічних наук, професор,

завідувач кафедри образотворчого мистецтва

Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова,

Анотація

У статті представлено інноваційні підходи до формування креативного мислення майбутніх фахівців з образотворчого мистецтва в системі їх професійного підготовки у вищих художніх навчальних закладах як фактора забезпечення їх мотивації до навчання. Виокремлені репродуктивні методи стимулювання творчої активності майбутніх художників і продуктивні методи мотивації (метод творчих ситуацій та метод навчально-творчих завдань) забезпечують формування стійких мотивів творчої діяльності, вміння виявити суть творчої проблеми, самостійно її вирішити, стимулюють появу в них оригінальних пластичних ідей і художніх образів.

Ключові слова: професійна підготовка майбутніх художників, творче мислення, методи мотивації, методи формування креативного мислення.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Леви М. Гениальность на заказ / М. Леви. – Москва: «Манн, Иванов и Фербер», 2015. – 224 с.

2. Ратковски Н. Профессия – иллюстратор. Учимся мыслить творчески / Н. Ратковски. – Москва: «Манн, Иванов и Фербер», 2012. – 328 с.

3. Руденко І. В. Формування творчої активності молодших підлітків засобами образотворчого мистецтва / І. В. Руденко : дисертація ... канд. пед. наук: 13.00.07; Ін-т проблем виховання НАПН України. – Київ, 2014. – 200 с.

4. Сова О. С. Пленерна практика як фактор розвитку художньо-творчого потенціалу майбутніх учителів образотворчого мистецтва / О. С. Сова // Мистецька освіта: зміст, технології, менеджмент: зб. наук. пр. / МІХМД ім. С. Далі, ІПТО НАПН України; редкол.: В. Ф. Орлов (голова). – К. : Вид-во ТОВ «ТОНАР», 2015. – Вип. 10. – С. 301-311.

5. Эдвардс Б. Художник внутри вас / Б. Эдвардс. – Минск, 2003. – 394 с.

6. Michalko М. Thinkertoys: A Handbook of Creative-Thinking Techniques / Michalko М. – U.S., Ten Speed Press, 1991. – 397 p. 7. Smith К. This is website [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.kerismith.com.