Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ САМОСВІДОМОСТІ ОСОБИСТОСТІ ЗАСОБОМИ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА

ДІДИЧ Галина Степанівна

кандидат педагогічних

наук, доцент кафедри музично-теоретичних

та інструментальних дисциплін Центральноукраїнського

державного педагогічного університету

імені Володимира Винниченка

Анотація

У статті розкриваються педагогічні засади формування національної самосвідомості особистості засобами музичного мистецтва, сутність національної самосвідомості та її структурні елементи

Ключові слова: національне виховання, формування національної самосвідомості, особистість, музичне мистецтво.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Дідич Г. С. Вплив народної музики на морально-естетичне виховання школярів / Г. С. Дідич // Наукові записки. – Випуск 125. – Серія: педагогічні науки. – Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2014. – С. 67–70.

2. Дідич Г. С. До проблеми формування національної самосвідомості особистості майбутнього вчителя музичного мистецтва / Г. С. Дідич // Наукові записки. – Випуск 152. – Серія: Педагогічні науки. – Кропивницький: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2014. – С. 106–110.

3. Кобзар Б. Національна школа: всебічний, гармонійний розвиток особистості / Б. Кобзар // Освіта. – 1988. – 28 жовтня – 4 листопада. – С. 2–7.

4. Римаренко Ю. І. Національний розвій України: проблеми і перспективи / Ю. І. Римаренко. – К.: Хрінком, 1995. – 218 с.

5. Чорна К. І. Основні проблеми та напрями виховання молодого громадянина незалежної України / К. І. Чорна // Нові технології виховання. – К.: 1995. – С. 28–32. 6. Щербаківський В. Українське мистецтво / В. Щербаківський. – К.: Мистецтво, 1995. – 287 с.