Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

АКТУАЛІЗАЦІЯ ІДЕЙ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО У ФОРМУВАННІ ТЕКСТОТВОРЧОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

ГРОНА Наталія Вікторівна –

доктор педагогічних наук, викладач вищої категорії, викладач-методист

Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу ім. І. Я. Франка

Анотація

У статті схарактеризовано методичні засади спадщини В. О. Сухомлинського щодо формування текстотворчої компетентності майбутнього фахівця для початкової школи. Автор виокремлює концептуальні положення фахової, філологічної підготовки студентів у контексті текстотворчої діяльності.

Ключові слова: текстотворча компетентність, текстотворча діяльність, В. О. Сухомлинський, фахова підготовка майбутнього вчителя початкових класів.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Грона Н. В. Підготовка студентів педагогічних коледжів до формування у молодших школярів текстотворчих умінь: монографія / Н. В. Грона. – Ніжин : ПП Лисенко М. М., 2017. – 592 с.

2. Желанова В. В. Контекстне навчання майбутнього вчителя початкових класів: теорія і технологія: монографія / В. В. Желанова; ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка». Луганськ: Вид-во «ЛНУ імені Тараса Шевченка», 2013. – 482 с.

3. Зоммер Г. Типы письменных учебных текстов для развития говорения и письма / Г. Зоммер // Вопросы лингвистики и лингводидактики. Материалы конференции МАПРЯЛ, Краков 23-24 апреля, 1996. – Краков. – С. 223–228.

4. Сухомлинський В. О. Естетичне сприйняття і естетична творчість / В. О. Сухомлинський // Вибрані твори в 5 т. – К.: Рад. школа, 1977. – Т. 4. – С. 396–404.

5. Сухомлинський В. О. Серце віддаю дітям / В. О. Сухомлинський // Вибрані твори в 5 т. – К.: Рад. школа, 1977. – Т. 3. – С. 7–279.