Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ІДЕЇ МУЗИЧНО-ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ПОКОЛІННЯ В ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

ДІДИЧ Галина Степанівна –

кандидат педагогічних наук, доцент, почесний професор кафедри музичного мистецтва і хореографії

Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка

Анотація

У статті автором зроблена спроба розкрити ідеї музично-естетичного виховання підростаючого покоління у педагогічній спадщині В. О. Сухомлинського.

Ключові слова: музично-естетичне виховання, В. О.Сухомлинський, школа, урок музичного мистецтва, вчитель, підростаюче покоління.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Дідич Г. С., Гейченко М. І. Естетичне виховання школярів засобами музики у творчій спадщині В. О. Сухомлинського /Г. С. Дідич, М. І. Гейченко. Наукові записки. Серія: Педагогічні науки. – Вип. 52. ч. 1. – Кіровоград, РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2003. – С. 109–111.

2. Дідич Г. С., Гейченко М. І. Ідеї В. О. Сухомлинського в музично-естетичному вихованні учнів загальноосвітніх шкіл /Г. С. Дідич, М. І. Гейченко //Міжнародна науково-практична конференція, присвячена 90-річчю від дня народження В. О. Сухомлинського. Наукові записки. Серія: Педагогічні науки. – Вип. 78 (1). – Кіровоград, РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2008. – С. 193–196.

3. Дідич Г. С. Основні напрямки діяльності вчителя музики у педагогічній спадщині В. О. Сухомлинського /Г. С. Дідич. Тези доповідей науково-практичної конференції, присвяченої 1000річчю школи Київської Русі: Розвиток школи і педагогічної науки на Україні. – Ніжин, 1989. – С. 83–84.

4. Красовицький М. Ю. В. Сухомлинський і педагогічні концепції Заходу // Шляхи освіти. 1998. – № 2.

5. Сухомлинський В. О. Павлиська середня школа / В. О. Сухомлинський //Вибрані твори : у 5-ти томах. – Т. 4. – К.: Радянська школа, 1977. – С. 7–385.

6. Сухомлинский В. А. Рождение гражданина /В. А. Сухомлинский. – М.: Молодая гвардия, 1971. – С. 303, 305–306 .

7. Сухомлинський В. О. Серце віддаю дітям /В. О. Сухомлинський //Вибрані твори: у 5-ти томах. – Т. 3. – К.: Радянська школа, 1977. – С. 7–279.

8. Творча реалізація педагогічних ідей В. О. Сухомлинського в системі художньоестетичного виховання: Навчально-методичний посібник. – Кіровоград: Видавництво обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського, 2008. – 103 с.