Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ПРИРОДООХОРОННЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ У ПРАЦЯХ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

ЄЛДІНОВА Світлана Миколаївна –

кандидат філологічних наук, доцент кафедри методик дошкільної та початкової освіти

Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка

e-mail : [email protected]

Анотація

У статті розглянуто природоохоронне виховання учнів молодших класів у працях В. О. Сухомлинського. Проаналізовано виховний вплив казок та коротких казкових оповідань. Розглянуто теоретичне і практичне значення книжки у природоохоронному вихованні молодших школярів в навчально-виховному процесі.

Ключові слова: природоохоронне виховання, учні початкових класів, казка, література для дітей, оповідання, В. О. Сухомлинський.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Кузь В. Школа В. Сухомлинського – школа самореалізації особистості учня / В. Кузь // Наукові записки ТДПУ ім. В. Гнатюка: Педагогіка. – 2002. – №5. – С. 5–10.

2. Сухомлинский В. А. Природа, труд, мировоззрение / В. А. Сухомлинский // Биология в школе. – 1970. – №5. – С. 5–13.

3. Сухомлинський В. О. Народження громадянина / В. О. Сухомлинський // Вибрані твори. – В 5 т. – К.: Вища школа, 1977. – Т. 3. – С. 283–582.

4. Сухомлинський В. О. Сто порад учителеві / В. О. Сухомлинський // Вибрані твори. – В 5 т. – К.: Радянська школа, 1977. – Т. 2. – С. 419– 654.

5. Сухомлинський В. О. Розвиток індивідуальних здібностей і нахилів учнів / В. О. Сухомлинський // Вибрані твори. – В 5 т. – К.: Радянська школа, 1977. – Т.5. – С. 122–139.

6. Сухомлинський В. О. Могутній вихователь: з виступу В. О. Сухомлинського на Республіканській нараді з питань літератури для дітей // Радянська освіта. – 1969. – № 34. – С. 9–10.

7. Сухомлинський В. О. Серце віддаю дітям / В. О. Сухомлинський // Вибрані твори. – В 5 т. – К.: Радянська школа, 1977. – Т. 3. – С. 7–279.