Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

В. О. СУХОМЛИНСЬКИЙ ПРО ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ ТА ЗМІЦНЕННЯ ЗДОРОВ'Я УЧНІВ

ЯЗЛОВЕЦЬКА Оксана Валентинівна –

кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та освітнього менеджменту,

Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Анотація

У статті висвітлено погляди В. О. Сухомлинського щодо реалізації системи фізичного виховання школярів та зміцнення їхнього здоров'я. Розкрито психолого-педагогічні та гігієнічні засади організації педагогічного процесу Павлиської школи, спрямованого на розвиток здорової дитини, визначено умови зміцнення здоров’я школярів у виховній системі В. О. Сухомлинського.

Ключові слова: здоров'я, здоровий розвиток дитини, здоровий спосіб життя, фізичне виховання, фізична культура, гармонійний розвиток.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Горащук В. П. Валеологічні погляди В. О. Сухомлинського на навчально-виховний процес у школі / В. П. Горащук // Проблеми педагогічних технологій: Зб. наук. пр. – Луцьк, 2000. – № 3. – С.4-10.

2. Ковальчук Г. П. Проблема фізичного виховання та зміцнення здоров`я школярів у творчій спадщині В. О. Сухомлинського // Педагогічний дискурс. – 2011. – №10, С.236-241.

3. Побірченко Н. С. Здоровотворні ідеї Василя Сухомлинського у валеологічному вихованні школярів / Н. С. Побірченко // Педагогіка і психологія. – 2003. – № 3-4. – С.17-24.

4. Сухомлинський В. О. Вибрані твори: у 5 т. – К.: Радянська школа, 1976–1977. – Т.1. – 654 с.; Т. 2. – 670 с.; Т.3. – 670 с.; Т.4. – 640 с.; Т.5. – 639 с.