Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ФОРМУВАННЯ У СТАРШОКЛАСНИКІВ ГОТОВНОСТІ ДО ВИБОРУ МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ В КОНТЕКСТІ ІДЕЙ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

ЗАВІТРЕНКО Долорес Георгіївна –

кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри методик дошкільної та початкової освіти,

Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка

ЗАВІТРЕНКО Артем Миколайович–

викладач кафедри філософії,

соціально-гуманітарних дисциплін, іноземних мов, української і латинської мови № 2 Донецького національного медичного університету

БЕРЕЗЕНКО Наталія Олегівна –

аспірант кафедри педагогіки та освітнього менеджменту

Анотація

Стаття присвячена формуванню у старшокурсників готовності до вибору майбутньої професії в контексті ідей В. О. Сухомлинського, доробок якого служить вирішенню проблеми підготовки дитини до вибору майбутньої професії в процесі трудового виховання.

Ключові слова: професійна орієнтація , продуктивна праця, трудове виховання, майбутня професія, професійне самовизначення.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Сухомлинський В. О. Земля, праця, людина / В. О. Сухомлинський // Комуніст України. – 1970. – № 10. – жовтень.

2. Сухомлинський О. В. Методика виховання шкільного колективу /О. В. Сухомлинський // Радянська школа. – 1969. – № 3.

3. Сухомлинський В. О. Роль життєвого досвіду в моральному вихованні учнів / В. О. Сухомлинський // Кіровоградська правда. – 1955. – № 201. – 9 жовтня.

4. Сухомлинский В. А. Роль производительного труда в воспитании у учащихся моральной зрелости / А. В. Сухомлинский // Советская педагогика. – 1956. – № 1.

5. Сухомлинський В.О. Сопілка у вогні / В. О. Сухомлинський // Радянська освіта. – 1968. – №3. – 10 січня.

6. Сухомлинский А. В. Труд и долг /А. В. Сухомлинський // Сельская жизнь. – 1969. – № 35. –11 февраль.

7. Сухомлинський В. О. Щоб душа не була пустою / В. О. Сухомлинський // Радянська школа. – 1966. – № 2. – лютий.