Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

«УРОК МИСЛЕННЯ» В ДИДАКТИЧНІЙ СИСТЕМІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

ДЕМЧЕНКО Юлія Миколаївна –

кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри методик дошкільної і початкової освіти

Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка

Анотація

У статті на аналізі досвіду педагогічного колективу Павлиської середньої школи, педагогічних праць В. О. Сухомлинського визначається місце «уроків мислення» в дидактичній системі В. О. Сухомлинського.

Ключові слова: В. Сухомлинський, дидактична система, «урок мислення».

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. В. А. Сухомлинский. Антология гуманной педагогики / сост. и авт. вступ. ст. Г. Д. Глейзер. – М.: Изд. дом Шалвы Амонашвили, 1997. – 224 с.

2. Розенберг, А. Я. Урок в дидактической системе В. А. Сухомлинского / А. Я. Розенберг // Василий Александрович Сухомлинский и современность: материалы Четвертых всеукраинских пед. чтений. – Вип. 4. – 1997. – 245 с.

3. Рындак В. Г. Уроки Сухомлинского / В. Г. Рындак. – изд. 2-е. – М.: Пед. вестн., 2003. – 340 с.

4. Сухомлинский, В. А. Письмо о педагогической этике / В. А. Сухомлинский // Нар. образование. – 1970. – № 11. – С. 48–52.

5. Сухомлинский, В. А. Павлышская средняя школа: обобщение опыта учеб.-воспитат. работы в сел. сред. школе / В. А. Сухомлинский. – М.: Просвещение, 1979. – 393 с.

6. Сухомлинский, В. А. Разговор с молодым директором школы / В. А. Сухомлинский. – М.: Просвещение, 1982. – 206 с.

7. Сухомлинский, В. А. Сердце отдаю детям / В. А. Сухомлинский. – Киев: Радянська школа, 1974. – 288 с.