Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ПРОБЛЕМА ФОРМУВАННЯ ЛЮДИНИ НОВОГО ТИПУ З ПОЧУТТЯМ НАЦІОНАЛЬНОЇ ГІДНОСТІ

КОРНІЄНКО Світлана Іванівна –

кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри української мови та славістики

Бердянського державного педагогічного університету

Анотація

Стаття висвітлює певні аспекти виховання й формування національної свідомості студентської молоді через призму громадянської позиції, на прикладі методики викладання болгарської мови акцентується увага на ви на проблемі виховання свідомих громадян України.

Ключові слова: національне виховання, громадське виховання, педагогічні умови національного виховання, громадянський обовʼязок, національна свідомість.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Бех І. Д. Програма патріотичного виховання дітей та учнівської молоді / Бех І. Д., Чорна К. І. // Шкільний світ. – 2007 – № 13 – квітень – С. 12

2. Білюк О. В. В. О. Сухомлинський про виховання особистості школярів: Навчальнометодичний посібник. – Миколаїв : Вид-во «Ілліон», 2007. – С. 47.

3. Гончаренко С. Український педагогічний словник. – К. : Либідь, 1977. – 376 с.

4. Концепція національного виховання учнів загальноосвітніх навчальних закладів / Світ виховання. – 2007 - № 4 – С. 36–38.

5. Сухомлинський В. О. Вибрані твори у 5-ти томах. – К. : Рад. шк., 1977. – т.3. – 670 с.

6. Сухомлинський В. О. Вибрані твори у 5-ти томах. – К. : Рад. шк., 1970. – т. 3. – 291 с.

7. Тарасова С. М. В. О. Сухомлинський про громадське виховання підлітків та сучасні проблеми виховання національно свідомих громадян / Тарасова С. М. // Педагогічні науки. Випуск 1.47 (114). – С. 269–273.