Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ДУХОВНА КУЛЬТУРА ЯК ВАЖЛИВИЙ ЧИННИК У СТАНОВЛЕННІ ОСОБИСТОСТІ МАЙБУТНЬОГО ДІЯЧА МИСТЕЦТВ

ТКАЧЕНКО Тетяна Володимирівна –

доктор педагогічних наук, професор кафедри майстерності сценічної мови

Харківський національний університет мистецтв ім. І. П. Котляревського

Анотація

У статті розглядаються поняття «духовність», «дух», «духовна культура», піднімаються питання становлення особистості майбутнього вчителя музики, культури його спілкування; вплив вокального мистецтва на професійне становлення, формуванню морально-естетичних цінностей педагога. Приділено велику увагу духовній музиці як джерелу позитивної енергетики, яка збагачує людину та удосконалює її і духовно.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Сухомлинский В. А. Потребность человека в человеке / В. А. Сухомлинский. – М., 1981. – 93 с.

2. Гриньова В. М. Педагогічна культура майбутнього вчителя / В. М. Гриньова. – X., ХНУ, 1996. – 231 с.

3. Грехнев В. С. Культура педагогического общения / В. С. Грехнев. – М„ 1990. – 142 с.

4. Петрушин В. И. Музыкальная психология / В. И. Петрушин. – М., 1997. – 384 с.

5. Філософський словник / За ред. В. Г Шинкарука. – К., 1986. – 800 с.

6. Лазарев М. Основи педагогічної творчості / М. Лазарев. – Суми, 1995. – 143 с.

7. Каган М. С. Философская теория ценностей / М. С. Каган. – Спб, 1997. – 205 с.

8. Непознанный мир веры. – М., 2002. – 162 с.

9. Ткаченко Т. В. Основи формування професійно-педагогічної культури вчителя співу й музики / Т. В. Ткаченко. – X., ХНУ, 2005. – 305 с.