Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ВКЛЮЧЕННЯ СТУДЕНТІВ В ОРГАНІЗАТОРСЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ ЗА ПРОГРАМОЮ «ШКОЛА МОЛОДОГО ЛІДЕРА»

БРОВЧАК Людмила Сидорівна –

кандидат педагогічних наук, доцент,

проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань

Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського

ORCID: 0000-0001-8321-9267

Анотація

У статті розглядаються засади організації «Школи молодого лідера» як елементу освітньо-виховного комплексу, спрямованого на набуття студентами – майбутніми вчителями вмінь організаторської діяльності. Проаналізовано зміст трьох напрямів організаторської підготовки: формування здібностей самоорганізації, здібностей організації діяльності, здібностей організації міжособистісної взаємодії. Запропоновано алгоритм занять, що мають теоретичний та практичний блоки.

Ключові слова: Організаторські здібності, організаторська діяльність, здібності самоорганізації, здібності організації діяльності, здібності організації міжособистісної взаємодії, освітньо-виховний комплекс, педагогічні умови.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Аносов І. П. Соціально-педагогічні основи студентського самоврядування як джерела демократизації вищої школи (управлінський аспект) / І. П. Аносов, В. М. Приходько, М. І. Приходько. – Мелітополь: Видавничий будинок ММД, 2008. – 196 с.

2. Brovchak L. S. Pedagogical management as a constituent of the professional teachers training to organizational activities / L. S. Brovchak // Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Серія: Педагогіка і психологія: Зб. наук. праць. – Випуск 40. Редкол.: В. І. Шахов та ін. – Вінниця: ТОВ Нілан ЛТД, 2013. – С. 144–148.

3. Галузяк В. М. Педагогіка: навчальний посібник / В. М. Галузяк, М. І. Сметанськаий, В. І. Шахов. – 5-е вид., випр. і доп. – Вінниця : Нілан ЛТД, 2011. – 400 с.

4. Холковська І. Л. Методика виховної роботи / І. Л. Холковська. Курс лекцій – Вінниця : ВДПУ ім. М. Коцюбинського, 2006. – 194 с.

5. Ящук І. П. Оптимізація діяльності органів студентського самоврядування у вищих навчальних закладах у контексті реалізації ідей А. С. Макаренка / І. П. Ящук // Витоки педагогічної майстерності – Полтава, 2008. – Вип. 4. – С. 214–221.