Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ПРАВОВЕ ВИХОВАННЯ В ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ТА А. С. МАКАРЕНКА

ВЛАДИМИРОВА Валентина Іванівна –

кандидат педагогічних наук, доцент,

доцент кафедри державно-правових дисциплін та адміністративного права

Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка

Анотація

У статті розкриваються різні аспекти правового виховання підростаючого покоління в педагогічній спадщині В. О. Сухомлинського та А. С. Макаренка. Здійснено аналіз змісту, форм, методів, прийомів організації правового виховання учнів у різних типах навчальних закладів. Обгрунтовано можливості використання їх цінного педагогічного досвіду в сучасній школі.

Ключові слова: правове виховання, правові норми, педагогічна діяльність, мораль, правова культура, відповідальність.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Сухомлинський В. О. Методика виховання колективу / В. О. Сухомлинський // Вибрані твори в 5т. – К.: Радянська школа, 1979. – Т.1 – 654 с.

2. Сухомлинський В. О. Методика виховання колективу / В. О. Сухомлинський // Вибрані твори в 5т. – К.: Радянська школа, 1979. – Т. 2 –670 с.

3. Сухомлинський В. О. Методика виховання колективу / В. О. Сухомлинський // Вибрані твори в 5т. – К.: Радянська школа, 1979. – Т. 3. – 670 с.

4. Сухомлинський В. О. Методика виховання колективу / В. О. Сухомлинський // Вибрані твори в 5т. – К.: Радянська школа, 1979. – Т. 4. – 637 с.

5. Сухомлинський В. О. Методика виховання колективу / В. О. Сухомлинський // Вибрані твори в 5т. – К.: Радянська школа, 1979. – Т. 5 – 639 с.

6. Макаренко А. С. Про виховання / А. С. Макаренко. – К.: Радянська школа, 1978. – 344 с.

7. Макаренко А. С. Теорія і практика виховання / А. С. Макаренко. – К.: Радянська школа, 1985. – 279 с.