Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

УПЕРЕДЖЕННЯ ПРОФЕСІЙНОГО ВИГОРАННЯ ДЕФЕКТОЛОГІВ ЯК ПЕРЕДУМОВА ЇХ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ

КОНОНОВА Марина Миколаївна –

кандидат психологічних наук, доцент кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи

Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка

ORCID: 0000-0002-2994-6866

е-mail: [email protected]

Анотація

У статті розглядаються проблемні питання психологічної готовності майбутніх спеціалістів спеціальної освіти до роботи, специфіка професійної діяльності яких призводить до формування синдрому «емоційного вигорання». Підкреслюється необхідність створення системи захисту майбутніх дефектологів від професійного вигорання.

Ключові слова: професійне вигорання, дефектологи, запобіжні фактори.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Водопьянова Н. Синдром выгорания: диагностика и профилактика / Н. Водопьянова, Е. Старченкова. – СПб.: Питер, 2009. – 238 с.

2. Іванашко О. Є. Професійна адаптація і професійне вигоряння особистості / О. Є. Іванашко // Науковий часопис НПУ імені М. П. Драгоманова. – Серія № 12. Психологічні науки: Зб. наукових праць. – К.: НПУ імені М. П. Драгоманова, 2007. – № 19 (43). – С. 82–86.

3. Подляшник В. В. Адаптаційний потенціал та професійне здоров’я особистості / В. В. Подляшник // Практична психологія та соціальна робота. – 2011. – №12. – С. 71–74.

4. Яценко Т. Глибинна психокорекція та упередження психічного вигорання. Частина 3 / Т. Яценко, Б. Іваненко, І. Євтушенко. – К.: Главник, 2008. – 96 с.

5. Яценко Т. С. Основи глибинної психокорекції: феноменологія, теорія і практика: навч. посіб. – К.: Вища шк., 2006. – 382 с.