Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ВИКОРИСТАННЯ ЗАСОБІВ ОЗДОРОВЧОГО ФІТНЕСУ В СИСТЕМІ ПІДГОТОВКИ СТУДЕНТІВ МЕДИЧНИХ ВИШІВ

БЄЛКОВА Тетяна Олександрівна –

аспірант кафедри педагогіки і освітнього менеджменту

Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка

Анотація

В статті розглядається проблема обґрунтування використання засобів оздоровчого фітнесу в системі підготовки студентів медичних вишів. Доведено, що феномен фітнесу як високоефективний засіб формування належного біологічного потенціалу здоров’я та адаптаційних можливостей організму студентської молоді завдяки покращенню фізичної підготовки, зміцненню стану особистого здоров’я та гармонійного розвитку особистості.

Ключові слова: студент, особисте здоров’я, фізична культура, оздоровчі фітнес-технології, здоровий спосіб життя.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Асаулюк І. О. Вплив засобів оздоровчої аеробіки на фізичний стан студенток / Асаулюк І. О., Драчук А. Хлус Н. // Зб. наукових праць Х Всеукраїнської науково-практичної конференції «Теоретико-методичні основи організації фізичного виховання молоді». – Львів, 2016. – С. 67–95.

2. Гружевський В. О. Доцільність використання інноваційних технологій у формуванні особистісно-орієнтованої мотивації студентів до фізичного виховання / В. О. Гружевський // Педагогіка, психологія та медико-біологічні проблеми фізичного виховання і спорту. – № 3. – 2014. – С. 19–24.

3. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http: // www.slovopedia.com. – Назва з екрану.

4. Касацька Т. Організація фізичного виховання студенток засобами оздоровчого фітнесу / Т. Касацька, С. Гейченко // Проблеми активізації рекреаційно-оздоровчої діяльності населення: мат. VIII Всеукр. наук.-пракг. конф. з міжнар. участю. – К., 2012. – С. 142–146.

5. Максимова К. В. Актуальні питання збереження та зміцнення здоров’я студенток 17-21 років вищих навчальних закладів за рахунок фізкультурно-оздоровчих фітнес-занять / К. В. Максимова, К. В. Мулик // Вісник Кам’янецьПодільського національного університету імені Івана Огієнка. Фізичне виховання, спорт і здоров’я людини. – 2017. – Випуск 10. – С. 301–311.

6. Нечаєв В. Сучасні тенденції у розвитку фізкультурно-оздоровчих технологій / В. Нечаєв // Фізичне виховання, спорт і здоров’я людини. Вісник Кам’янець-Подільського нац. унту ім. І. Огієнка: зб. наук. пр. – 2010. – Вип. 3. – С. 129–132.

7. Практична енциклопедія. Фітнес для сучасної жінки [з англійської]. М.: Ексмо, 2004. ‒ 241 c.

8. Сайкина Е. Г. Семантические аспекты отдельных понятий в области фитнеса / Е. Г. Сайкина, Г. Н. Пономарев // Теория и практика физической культуры: науч.-теор. журнал. – 2011. – № 8.– С. 6–10.

9. Скумин В. А. Культура здоровья. ‒ фундаментальная наука о человеке / В. А. Скумин. – Новочеркасск: ТЕРОС, 1995. – 132 с.